Zirkonyum Diş Fiyatları Neye Göre Farklılaşır?

Zirkonyum, ışık geçirgenliği ve doğal dişlere en yakın görüntüyü sağlayabilmesi sebebiyle, özellikle sahne sanatçıları tarafından yoğunlukla tercih edilen bir kaplama türüdür. Genel uygulaması estetik amaçlıdır. Beyazlatma uygulamalarının işe yaramadığı ileri derecede renk bozukluklarında, kalıtımsal yapı renklenmelerinde, ortodontik tedavi uygulanamayan diastema gibi ayrık, çarpık ve dönük dişler ike yapısı bozulmuş eski dolgulu dişlerin restorasyonunda kullanılır. Ayrıca arka grup dişlerde köprü veya kaplama olarak kullanılabileceği gibi, ön grup dişlerde implant üstü protez olarak da kullanım alanı vardır zira zirkonyum, estetik diş hekimliği dalında tercih edilen bir kaplama türüdür. İçeriğinde metal olmadığı için alerjik reaksiyonlara yol açmaz. Zirkonyum diş fiyatları pek çok unsurdan etkilenir.

Beyazlatma uygulamaları, zirkonyum kaplama, zirkonyum diş fiyatlarıZirkonyum diş fiyatlarını en çok farklılaştıran unsur elbette kullanılan malzemenin kalitesidir. Ne kadar kaliteli ve saf malzeme kullanılırsa, fiyat da o oranda artacaktır. Zirkonyum seramiği, pek çok firma tarafından üretilir ve elbette ürünler arasında kalite ve dolayısıyla fiyat farkı vardır. Kaliteli ürünleri tercih etmek, elde edilecek sonucun doğallığı ve sağlığı bakımından önem taşır. Zira aksi takdirde zirkonyum kaplama ile ulaşılmak istenen sonuç elde edilemez ki bu da doğal görünümdür. Kaliteli olmayan malzemeler, donuk ve doğal olmayacak kadar parlak sonuçlar verebilir. Bu da tercih edilmeyen bir durumdur. Zira fiyat olarak zirkonyum diş kaplamalarından çok daha uygun olan metal destekli porselen kaplamalar ile zaten bu sonuç elde edilebilmektedir. Zirkonyum kaplamanın tercih edilmesinin nedeni, ışık geçirgenliği ve metal içermemesi nedeniyle doğal görüntü sağlamasıdır. Bu amaca ulaşılamayacaksa, zirkonyum kaplama kullanmanın anlamı yoktur. Bu nedenle, mümkün olduğunca kaliteli malzeme ve bilgi ve tecrübeli diş hekimleri tercih edilmelidir.

Zirkonyum diş fiyatları, ayrıca uygulama yapılacak alanın büyüklüğü, uygulamayı yapacak diş hekiminin bilgi ve birikimi, hatta akademik unvanı, gerekliyse diş hekiminin birlikte çalışması gereken laboratuvar ve teknisyenin kalitesi gibi nedenlerden dolayı da farklılık gösterir. Görüldüğü üzere, zirkonyum diş fiyatlarını farklılaştıran bir değil birden fazla unsur vardır ve birindeki değişiklik dahi, diğerlerini etkileyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir