ZİRKONYUM DİŞ FİYATLARI NELERDEN ETKİLENİR?

Ülkemiz de satışı olan bir çok ürün vardır. Bu ürünler ülkemize genellikle yabancı sermaye patenti ile giriş yaparlar ve alındıkları para kurları döviz olarak isimlendirilen para kurlarıdır. Bu para birimleri Dolar ve ya Euro’dur. İlk olarak zirkonyum diş fiyatları ülke ekonomisine bağlı olarak Euro ya da doların artıp azalmasından çok fazla etkilenir. Borsada ki bu dalgalanma sadece tıp sektörünü etkilemez.

Neden Çok Fazla Tercih Edilmez?

porselen dişler, Tıp sektörü, Zirkonyum diş fiyatlarıÜlkemiz de neredeyse her sektör bu durumdan çok fazla etkilenmektedir. Yapılan bu tedavi de insanların bir adım geri gitmesine neden olan şey de zirkonyum diş fiyatlarıdır. Zirkonyum doğa da bulunan meal bir madendir. Bundan yıllar önce diş sektörü porselen dişi en iyi biçimde kullanmayı denemiştir. Ancak porselen dişler de yüz de yüz gerçekçiği yakalayamıyorlardı. Bunun sebebi ise porselen dişlerin ışık geçirmemesiyle alakalıydı.

Zirkonyumun Pozitif Yanları Nelerdir?

Porselen diş tedavisi yapılırken, porselen dişlerin arka tarafına onları destekleyici metal bir tabaka konulurdu ve bu tabaka porselen dişlerden ışığın geçmesini engellerdi. Bu yüzden ışık vurduğunda, özellikle güneş ışığı ve fotoğraf çekimlerin de kamera flaşı o dişlere direk olarak vurduğunda işler doğal dişlerin ışığı geçirgenliğine verdiği gibi tepkiler vermemekteydi. Bu durum da dişlerin insan ağzında çok sahte durmasına sebep oluyordu.Tıp sektörü buna çare olarak birkaç sene önce zirkonyumu keşfetti ve zirkonyum bir çığır açtı. Uzun uğraşlar ve araştırmalar sonucu zirkonyum tıp ve diş sektörün de kullanıla bilir bir hale geldi. Zirkonyum diş fiyatlarını etkileyen bir diğer unsur dişinizi nere de yaptırdığınızdır. Özel klinikler ve özel hastaneler de yapılan zirkonyum diş tedavileri her zaman farklılık ve farklı fiyatlar gösterirler. Dişin yapıldığı kliniğin kalitesi, hastanenin isminin marka oluşu gibi unsurlar vardır. Zirkonyum diş fiyatlarında bir diğer unsur da tedaviyi yaptırdığınız hastane ya da kliniğin hangi semtte bulunduğudur. Semtlere göre hayat kaliteleri değişmektedir ülkemiz de. Elit semtler olarak isimlendirilen semtler bulunmaktadır ve bu semtler de kiralar çok yüksektir. Eğer gitmiş olduğunuz klinik böyle bir semtte ise yaptırmış olduğunuz tedavi size daha pahalıya gelebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir