Tırnaklarınızı Doğal Bakım Yaparak Kuvvetlendirin

Doğal bakım yapabilmek için neyin, nereye, ne kadar ihtiyacı olduğunu ve ne faydası olabileceğiniz bilmeniz gerekir. Doğal bakım yapmak kişisel bakımınızda önemli olan bir konudur. İnsan vücudu narindir. Doğal olan ürünler her zaman insanın doğası gereği kabul edilebilecek olan ürünlerdir. Tırnaklarımız sürekli kullandığımız uzuvlarımız olduğundan zamanla kırılır, sararır, yüzeyinde çizilmeler olabilir, tırnak üstünden zar şeklinde soyulmalar olabileceği gibi ya da kalınlaşarak görevini yapamaz hale de gelebilir. Tırnaklarımıza destek olacak kuvvetlendirmeyi yaptığımızda yapısı bozulmadan sağlıklı olarak kullanabiliriz. Kemiksi bir yapıya sahip olan tırnağımız güçlendirmek için içinde C vitamini olan limonu denemelisiniz. Limon tırnakların sertleşmesini sağladığı gibi beyazlaşmasını da sağlayacaktır.tırnak bakımı, doğal yollar ile tırnak bakımı, tırnakları kuvvetlendirme yolları

Limonla Doğal Tırnak Bakımı

Bir bardak suyun içerisine suyunu iyice sıkacağımız limon tırnaklarınız için doğal bir bakım olabilir. İçindeki sitrit asit, vitaminler ile birleşerek tırnak içinde oluşan ters etkilerin ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Tırnak altlarına biriken kirlerin arınması için de önemli bir üründür. Limonlu su içinde haftada bir ya da iki kez uygulayabileceğiniz tatbiklerde tırnağınızın eski parlaklığını kazandığını da görebilirsiniz. Limonun içine katacağınız bir çay kaşığı karbonatta tırnak içine yerleşen mikropların ölmesi ve bembeyaz olması için kullanılmaya uygundur.

Kişisel Tırnak Bakımı Nasıl Olmalı

Haftada bir kez kesmek zorunda olduğumuz tırnaklarımız için her kesme işleminden sonra törpülemeniz yeni gelen tırnağınızın düzgün olmasını sağlayacaktır. El tırnakları yuvarlak olarak yapacağınız kesimlerle yapılmalıdır. Tırnakların düz kesilmesi halinde yuvarlak olan parmak uçlarınızla aynı oranda tırnaklarınız olmayacağından batmalar olacaktır. Uzun tırnak kullanımında hijyenik olmak zorundasınızdır. Tırnak altları her mikrobu olduğu gibi çekebileceğinden her akşam yatmadan önce varsa ojelerinizi çıkararak alt ve üst tırnak kısımlarınızı iyice yıkarak temizlemelisiniz. Şimdi kolay temizleme yöntemleri ile hazır temizleyiciler bulunmaktadır. Bu ürünleri de kullanabilirsiniz tırnağınızdaki ojeleri temizlemediğinizde tırnak yüzeyinde kalınlaşmayı ve sararmayı daha çabuklaştırmış olursunuz. Küçüklükten gelecek olan tırnak bakımı alışkanlığı annelerin çocuklarına öğretmesi gereken bir temizliktir. Kişisel temizlikte tırnaklarınız bakımlı olduğunda ne kadar temiz biri olduğunuz hemen anlaşılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir