Tesettür Giyim Markaları Nelerdir?

Muhafakazar giyim ilk zamanlarda çok yaygın değildi. Dolayısıyla çok fazla kişi tarafından bilinmiyordu ve tesettürlü bayanlar normal mağazalardan alışveriş yapmak durumunda kalıyorlardı. Bir süre sonra tesettür kıyafet mağazalarının ilgi görmesi ve buralardan alışveriş yapılmasıyla yeni yeni markaların ve bu işin ticaretini yapan birçok firmanın ortaya çıkmasına vesile olmuştur. Tesettür giyim mağazalarında satılan ve tesettürlü bayanların beğenisine sunulan birçok marka vardır. Bu markaları şu şekilde sıralamak mümkündür:

tesettür kıyafet, tesettür giyim mağazaları

  • Armine, tesettür markalarının önde gelen isimlerinden biridir. İlk olarak Kamer Tekstil olarak ve ipek eşarp üretimiyle sektöre giren bu marka 1994 yılında kurulmuştur. 2006 yılında bayan tesettür kıyafet üretimine de başlayan marka günden güne büyümektedir. Birçok ilde birçok mağazası bulunan markanın birçok müşterisi bulunmaktadır.
  • Tekbir de tesettür markalarının arasında iyi bilinen ve tesettürlü bayanların çok tercih ettiği markalardandır. 1982 yılında kurulan marka, yılların geçmesiyle büyümüş ve tesettür kıyafet konusunda vizyonunu genişletmiştir. Türkiye’nin birçok ilinde mağazası ve bayilikleri bulunan markanın yurt dışında bulunan bazı ülkelerde de mağazaları bulunmaktadır.
  • Setrms de tesettürlü bayanların tercih ettiği markalardan biridir. Bu marka 1974 yılında sektöre girmiştir. Bu marka da diğer markalar gibi zamanla büyümüş, ülkemiz dışında başka ülkelere de açılma fırsatı bulmuştur.
  • Kayra markası da birçok bayanın beğenisini kazanmış ve ün yapmış markalardan biridir. 1982 yılında faaliyete başlayan bu marka, 1992 yılında sektörde biraz daha büyümüştür. Kayra da diğer markalar gibi birçok ülkede ve ülkemizde tercih edilmektedir.
  • Tesettür giyim konusunda uzmanlaşmış ve yine tesettürlü bayanların gönlünde taht kurmuş bir başka marka da Aker’dir. Bu markanın da kökleri yıllar öncesine dayanmaktadır. Önceleri işe kumaş üretimiyle başlayan marka, zamanla büyümüş ve bugünkü adını kazanma şansını yakalamıştır. Bu marka da diğer markalar gibi yurt dışına ihracat yapmaktadır ve markanın ülkemizde de birçok ilde mağazaları bulunmaktadır.tesettür kıyafet, tesettür giyim mağazaları, tesettür giyim

Yukarıda anlatılanlardan ve adı geçen markalardan anlaşılacağı üzere aslında tesettür giyim sektörü yeni bir sektör değildir. Markalar, geçmişten günümüze emin adımlarla gelmişlerdir ve müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir