TESETTÜR EŞARP NASIL BAĞLANIR?

Her bayan için farklı tesettür eşarp bağlama teknikleri bulunmaktadır. Ancak hem şık hem de sade bir görünüm elde etmeniz sağlayacak olan hem de rahatlıkla yapıp sizi uğraştırmayacak olan bir eşarp bağlama yöntemi sayesinde rahat edebilmeniz de mümkün olacaktır. Bunun için mümkün olduğunca rahat kapanabilmeniz mümkün olsun diye daha sade şekilleri tercih etmenizde fayda bulunmaktadır.tesettür eşarp nasıl bağlanır, eşarp bağlama şekilleri, eşarp bağlama yöntemleri

İslam inancına sahip olan bayanların kapanma arzularını yerine getirebilmek için başlıca etkenlerden biri olarak karşımıza çıkmakta olan tesettür eşarp modelleri sayesinde saçınızın tek bir teli bile açıkta kalmayacak şekilde örtünebilmek için kullanımı kolay ve tam olarak kapanmanızı sağlayacak olan bir model seçmeniz önem taşımaktadır. Bunun yanı sıra seçtiğiniz modellerin fazla abartılı olmaması ve gösterişten de uzak olması İslam inancının gerektirdiği şekilde olması açısından önem taşımaktadır. Her zaman sadelikten yana olmanız gösteren İslam inancına göre eşarp bağlayabileceğiniz hem de şık bir görünüm elde edebileceğiniz yollar bulunmaktadır. Eşarp bağlamada ilk kura uygun bir bone ile öncelikle saçınızı tamamen toplamanız olacaktır. Böylelikle eşarp bağladığınız zaman daha rahat bir şekilde örtünebilmeniz mümkün olmaktadır. Dilediğiniz zaman rahat bir şekilde örtünmenizi sağlayacak olan tesettür eşarp bağlarken genelde eşarplar ikiye katlanarak üçgen şekli veriliyor olsa da bahsedeceğimi yöntemde katlamanıza gerek bulunmamaktadır. Eşarbın bir kenarı uzun bir kenarı kısa gelecek şekilde başınıza yerleştirin ve daha sonra çene altından iğneyle tutturun. Daha sonra kısa kenarını arkaya atıp uzun kenarını da başınızın arkasından dolayarak iğne görünmeyecek şekilde boynunuzda dolayın. Bundan sonra eşarbınızın doladığınız uzun kısmının ucunu iğneleyerek sabitleyin. Bu yöntem sayesinde hem İslam’ uygun bir şekilde başörtünüzü takmış olmanız hem de özellikle arkadan bakıldığında hoş bir görünüm elde etmeniz mümkün olacaktır.

İslam inancına bağlı bayanlar için oldukça önemli bir konu olarak tesettür bağlama şekilleri içinde kullanabileceğiniz bu yöntem sayesinde daha sade ve şık bir görüme sahip olabilmeniz mümkün olacağı gibi rahatlıkla kullanabileceğiniz basit bir yöntem olması da eşarbımı nasıl bağlayacağım derdinden kurtulmanızı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir