Saçın Kırılması Ne Demektir

Saç uçlarında gözünüzle görebileceğiniz saçın ikiye ayrılmış olması saç kırılmasıdır. Kırık saçlarınızı aldırmak için kuaföre giderek saç uçlarınızda düz bir kesim yaptırabilirsiniz. Ancak kısa ve yeni gelen saçlarda oluşan kırıklar için bu düz kesim çözüm olmayacaktır. Bunu gidermek için bakım yollarını arayarak saçlarınızı kuvvetlendirmeniz gerekecektir. Saç kırılması oluştuğunda havada uçuşan saçlarınız daha çok fark edilir. Ancak bu güzel bir görünüm olmayacaktır. Tüy şeklinde görünecek saçlarınız yaptırmış olsanız bile kötü görünecektir. Saçın uzamasında da etkili olacak bu kırılmalar sağlıksız olan saçlarınızı sinyallerini verir.
saç kırılması, saç bakımı, saç kırılması çözümleri

Saçımızın Kırılma Nedenleri Nelerdir

Saçımız elimizin altındaki bir oyuncağımız gibidir. Onu şekilden şekle sokarak kendimiz en güzle hale getirebiliriz. Kendi kuruttuğumuz saçlarda fön makinemizi çok ısıttığımızda saçımız hemen kurumuş olsa bile uçları yanacaktır. Çok ıslak olan saçlarda bu tehlike daha çoktur. Bu yüzden bira nemi gidince kurutmak iyi olacaktır. Gündüz için ayrı gece için ayrı yaptıracağımız saçlarımız kuaförlerin de elinde çok güzel bir görünümde ortaya çıksa da yapılan yanlışlıklar kırılmalara neden olmaktadır. Kuaförlerin şekil vermek için kullandıkları spreyler saça yapışarak açmak istediğinizde sizi zorlar. Aynı zamanda saçınızı da zorlar. Ayrıca kullanılan boya ürünleri, saç kremleri, saçta renk açıcılar hep saçın düşmanı olan ürünlerdir. Saçta doğal yapısını bozacak olan bu uygulamaları çok fazla yaptırmanız uygun değildir.

Saç Bakım Serumları işe Yarar Mı

Küçük serumlar halinde satılan saç bakım serumları geri kazanmak istediğiniz saçlarınızda işe yarayacaktır. Haftada bir veya iki kere kullanımı önerilen bu serumlar içinde ayrıştırıcı ve güçlendirici maddelerin kullanılması saç diplerine inerek saçın kökünde güçlenme sağlayacaktır. En dipten başlaması gereken bakımlarda yılda iki kere yapacağınız serum uygulamalarını deneyebilirsiniz. Mevsim geçişlerinde daha çok kullanılması tercih edilen bu bakımlarda saçın dökülmesi, kırılması, renginde oluşan matlık ve varsa boyalı saçlarda tam koruma sağlanabilir. Boyalı saçlarınız için fraklı değerdeki saç bakı serumlarını kullanmanız gerekmektedir. İnsan normalde de kıştan yaza geçerken yazdan bahara geçerken kendini korumak zorundadır. Saçlarda aynı korumaya ihtiyaç duyarlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir