Mevsim renkleri nasıl değerlendirilmeli?

Cüretkar, yenilikçi ve cesur… Bu kelimeler gündelik kıyafetleri tanımlamak için pek uygun gibi görünmemektedir. Bu yıl soluk değil, yoğun ile geleneksel renkler moda olacaktır. Siyah ve grinin tonları kumaşlar üzerinde kararlı, kendini saklamayan ve egzotik aksesuarlara ihtiyacınız olur. Güneş gözlükleri, şık kolyeler, küpeler, parlak çantalar gibi geleneksel ve ya eski gibi görünen aksesuarlar dikkatleri üzerinize çekecek birer mıknatıs gibi işlev görmektedir.

Renkleri eşleştirme sanatı

Aynı gruptan farklı renkleri birlikte kullanarak olağanüstü güzellikle giysiler oluşturmalısınız. Pasteller pastellerle, parlak renkler parlak renklerle gibi tarzlar oluşturabilirsiniz. Eşleştirmeyle birlikte gölgelerden de yararlanınız. Zıt renkler birbirini cezbediyor. Ya da aynı rengin farklı tonlarını bir arada kullanılabilir. Ne olmuş, kırmızı ve pembe birbirlerine pekala yakışabiliyor. Ama bu yılın kahramanı mücevher tonlarıdır. Yani değerli ve yarı değerli taşlardan ilham alınmış renklerdir. İddialı, özgüvenli gölgeler yumuşak hareketlerle yan yana durmaktadır. Yakut yeşili ile topaz sarısı, metal ışıltısı ve altın tonları görünüşünüze olağanüstü yenilikler katacaktır. İlham almak için renk kartelamıza bakarak fikir almalısınız.mevsim renklerini değerlendirmek, mevsim renkleri nasıl değerlendirilir, mevsim renklerini en iyi şekilde kullanma

Siyah elbiseniz için rengarenk aksesuarlar kullanın!

Geleneksel biri olsanız da gardırobunuzu biraz çeşitlendirmek istenebilir. Siyah güzeldir, zaman tanımaz ve şıktır, üzerinizde düzgün durur ama birazcık daha eğlenceli hale getirilebilirsiniz. Bir an beyaz rengi unutun. Siyah giysilerinize başka renklerde, egzotik takılarla kendinize özgü bir hava verilebilir. Trençkotunuza mücevher renginde bir bir aksesuar iliştirrek farklılık oluşturula bilir. Böğürtlen rengi, derin yakut yeşili ve hardal sarısı gibi tonlar kullanılabilir. Bu aksesuar şık bir kolye de olabilir, bir yaka iğnesi de tercih edilebilir. Renkler gerek mükemmel bir harmoni yaratır gerekse de bu şık aksesuarlar siyah giysinize yepyeni bir hava kazandırıyor.

Renkli giysi ile aksesuarlarınızın bakımını nasıl yapılır?

Giysilerinizin parlak ve oldukça canlı renklerini uzun ömürlü kılmak için kaliteli deterjanlar kullanarak renklerini uzun süre koruyabilirsiniz.  Eğer ki, ilhama ihtiyacınız varsa, gardırobunuzdaki renklerde kağıtlar alıp keserek yan yana koyun ve farklı kombinasyonların gözünüze nasıl göründüğüne bakmalısınız. En çok giydiğiniz renklerin üzerine en az kullandığınız renklerde aksesuarları denenmeli. Bu şekilde size en uygun ama aynı zamanda en yaratıcı kombinasyonları oluşturmakta yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir