Meme Estetiğinin Detayları

Meme estetiğinin detayları hakkında bilgi sahibi olmak ameliyat sürecinin daha rahat geçirilmesi konusunda yardımcı olacaktır. Son dönemlerde sıklıkla tercih edilen meme estetiği ameliyatlarında kullanılan yöntemler, silikon çeşidi gibi pek çok detay bulunmaktadır. Tüm bu detayların kararı alanında uzman estetik cerrahlar tarafından verilmektedir.meme estetiği yaptırma, meme estetiği ile güzelleşme, meme estetiği ile güzel memelere kavuşma

Operasyonlarda Kullanılan Yöntemler

Göğüs büyütme amacıyla kullanılan protezler temelde 4 farklı teknikle meme hacmine yerleştirilmektedir. Meme başı, meme altı kıvrımları ve koltuk altına yapılan 3-4 cm boyutundaki kesiklerden ya da göbek deliğinden girilerek protez yerleşim işlemi uygulanmaktadır. Protezler için meme altında hazırlanan cep, meme dokusu altındaki ya da meme dokusun altındaki göğüs kasının altında hazırlanabilmektedir.

Anestezi Yöntemleri ve Ameliyat Süresi

Görüldüğü gibi meme estetiğinin detayları hakkında bilinmesi gereken pek çok ayrıntı yer almaktadır. Tüm yöntemlere ve ameliyatlarda kullanılan silikon seçimine estetik cerrahlar tarafından karar verilmektedir. Hastaların istekleri de dikkate alınarak en uygun yöntem belirlenmektedir.

Ameliyatlar hastane ortamlarında ve genel anestezi uygulanarak yapılmaktadır. Ameliyat süresi de ameliyatta kullanılan teknik ve kapsama bağlı olarak 1.5-3 saat sürmektedir. Operasyon sonucunda göğüslere pansuman uygulanmakta ve sütyen kullanılmaktadır. Balensiz özel sütyenler sayesinde ödem ve ağrı kontrolü yapılabilmektedir. Hastalar operasyondan birkaç saat sonra ayağa kalkabilmekte ve 1 gün sonra taburcu edilmektedir. Hastaların geceyi hastanede geçirmeleri yatak pozisyonu, ağrıların kontrolü ve olası komplikasyonların izlenebilmesi için yararlı olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir