Lazer Epilasyon Hakkında Tüm Merak Edilenler

Lazer epilasyon nedir ve nasıl yapılır?

Lazer epilasyon, vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmanın bir yoludur. Lazer epilasyon, kıl köklerini yok etmeyi amaçlayan bir işlemdir. Kullandığımız lazer sistemleri özel soğutma sistemlerine sahiptir. Soğutma işleminin amacı hem ağrıyı azaltmak hem de riskleri en aza indirmektir. Bazı hastalar radyasyona maruz kaldıklarında hafif bir karıncalanma veya yanma hissi hissedebilirler. Altta yatan hastalığın yokluğunda 4-6 seans arasında hedeflenen sonuca ulaşılır. Tedavi süreci kişinin ten rengine, saç rengine, saç kalınlığına ve yoğunluğuna bağlı olmakla birlikte vücut bölgesi için ortalama 4-6 seans, yüz bölgesi için 5-8 seans sürer. Seans süresi uygulama yapılacak bölgeye göre değişmekle birlikte 5 dakika ile 1,5 saat arasında değişmektedir. Örneğin, meme uçlarında, üst dudakta 5-10 dakika, bikinide – 15-20 dakika, tüm bacakta – yaklaşık 1.5 saat sürer. Kullanılan ilaçlar, hormonal bozukluklar vb. bu süreci hızlandırır.lazer epilasyon, lazer epilasyon neden yapılır, lazer epilasyon kimlere yapılır

Lazer epilasyon yaptırmaya karar veren kişi hangi sistemi tercih edeceğine nasıl karar verebilir?

Muayene sırasında doktor insan derisinin yapısına, uygulama alanına ve insan saçının yapısına göre karar verir.

Bu seçimde ten rengi veya saç inceliği önemli mi?

Hem kadınlar hem de erkekler tarafından kolaylıkla uygulanan lazerin başarı oranı yüksektir. Klinikler, açık tenli ve koyu renkli saçlı ve erkeklerde geniş alanlara (bacaklar, genital, bikini, koltuk altı, sırt, omuz, göğüs vb.) ince tüyler için farklı boyutlarda enerji üreten bir lazer kullanın.

Herhangi bir yan etkisi var mı?

Gerekli donanıma sahip bir tıbbi tesiste lazer tedavisi görüyorsanız, bilgili ve bilgili doktorunuzla açık ve net bir şekilde konuşarak içiniz rahat olsun. Yanlış yerde ve kişiler tarafından yapılan tedaviler bazen hastaların hem vücudunda hem de ruhunda istenmeyen izler bırakabilmektedir. Bu bir sağlık sorunudur ve tedavi sağlık kuruluşunda doktorla birlikte planlanmalıdır. doğru yerin yan etkisi yoktur.

Kimler lazer epilasyon yaptırabilir? Lazer epilasyona başlamak için en uygun yaş nedir?

16-17 yaşından sonra, ilk adetten 2 yıl sonra yapılan lazer epilasyon işlemidir. Pek çok gelişmiş ülkede olduğu gibi ülkemizde de ergenlik yaşı birçok nedenden dolayı daha erken geldi. Ayrıca özellikle büyük şehirlerde yaşayan çocuklarımız daha sosyal ve aktif hale geldi. Zamanları en az biz ebeveynler kadar değerli ve farkındalıkları yüksek. Bu nedenle sağlık kurumlarında biz doktorlar olarak sosyal nedenlerle tedaviye daha erken bir tarihte başlama kararı alabiliyoruz. Aslında lazer epilasyon tamamen kişisel bir konu ve lazer epilasyon tedavilerinde artık genellemeler yok.

Lazer epilasyon yumurtalıklara zarar verir mi veya koltuk altındaki lenfleri etkiler mi?

Kişinin farkında bile olmadığı sağlık sorunlarının iyi bilinmesi gerekir. Bahsettiğim gibi her türlü uygulama doğru ortamda, doktor kontrolünde, doğru yaşta ve doğru cihazla yapılır. ve dozajın insanlarda hiçbir yan etkisi yoktur.

Lazer epilasyon kalıcı mıdır? Bu neden kişiden kişiye değişiyor?

Günümüzde lazer epilasyon her yerde yapılıyor, foto epilasyonun lazer epilasyon olduğunu duyuyoruz. Bu yöntem epilasyon yani ağda etkisi yaratan tüylerin uzun süre yokluğunun uygulanmasıdır. Bu nedenle, doğru yerde klinik bir ortamda, bir doktor gözetiminde uzmanlar tarafından gerçekleştirilen lazer epilasyon tercih edilmelidir. Ancak bu durumda lazer epilasyon tutarlıdır.

Yaz aylarında mümkün mü?

Bir diğer yanlış bilgi ise lazer epilasyon tedavisinin yazın yapılamayacağı ve eğer kişi kendini güneşten koruyorsa ve güneşe hiç temas etmiyorsa yazın da lazer epilasyon uygulanabiliyor. Ayrıca gelişen teknoloji ile birlikte bronz ten tedavisine yaz aylarında da ara vermeden devam etmek mümkündür.

Yapmadan önce nelere dikkat edilmelidir? Lazer epilasyon öncesi ustura ile kılları güçlendirmek doğru mudur?

Bu doğrudur çünkü saç ne kadar sert ve sıkı olursa tepki o kadar iyi olur. Nemlendirme, vücudu lazere maruz kalmaya hazırlamak için önemlidir. Kuru cilt de yan reaksiyonlara neden olabilir.

Bu ne sıklıkla yapılmalı?

Bu kişiden kişiye değişebilir ama genel olarak kişinin bir sonraki seansı başvuru yapıldıktan 1 veya 1.5 ay sonra yapılmalıdır.

Lazer epilasyon sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Epilasyondan sonra cilt bol miktarda nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir. Uygulama günü herhangi bir sorun yoksa 4 saat sonra ılık bir duş alabilirsiniz. Havuz, sauna ve hamamı önermiyoruz.

Lazer epilasyon sırasında cilt hassasiyeti artan kişilere krem   tavsiye edilir mi?

Evet tavsiye edilir, cildi kurumuş hastalarımıza yoğun cilt nemlendirmesi için kremler, cildi çökük olan hastalarımıza ise güneş kremleri ve güneş kremleri önerebiliriz.

Evde lazer epilasyon cihazları sağlıklı mı?

Home Aplikler bir lazer epilasyon uygulaması değildir. Evde cihazlarla yapılan aplikler sadece ağda etkisi yaratır ve sadece geçici uzun süreli saç dökülmesi sonucu yapılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir