Karın Germek İçin Yapılması Gerekenler

Abdominoplasti olarak da bilinen estetik karın germe ameliyatları alt ve orta karın bölgesindeki yağ dokusu ve fazla derinin alınmasıyla karın duvarı kasları sıkılık ve gerginliğini sağlamakta olan estetik bir yöntemdir. Karın derisin sarkması sorunu genellikle aşırı kilo alıp verme, hamilelik gibi durumlardan sonra oluşan karın derisinde ve kaslarda oluşan deformasyon nedeniyle sarkma ve gevşemeler meydana gelmektedir.karın germe işlemi, karın germe nasıl yapılıyor, karın germe işlemi sonrasında neler oluyor

Karın Bölgesinde Sarkma Sorunu

Önemli derece kilo kaybı sonrasında karın derisinde gevşeyip sarkma problemleri ortaya çıkabilmektedir. Normal ölçüler ve kiloya sahip olanlarda bize zaman zaman karın bölgesinde gevşeklik, fazlalık ve sarkma oluşmaktadır. Bu durum için en önemli nedenler; genetik özellikler, daha önce geçirilmiş cerrahi işlemler, çoğul gebelikler ve kilo değişimleri olabilmektedir. Deri ve derialtındaki yağ dokusunu çıkarma ve kasları sıkılaştırmayı içeren karın germe operasyonları karın bölgesindeki sarkıklıkların düzeltilmesinde etkili olmaktadır. Karın germek için yapılması gerekenler konusunda bilgi sahibi olup sürecin doğru şekilde değerlendirilmesi ile yaşanan sorunların çözümü mümkün olmaktadır.

Ameliyat Öncesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Operasyondan 3 hafta öncesinde aspirin ve kan sulandırıcı ilaçlar ve vitaminler kesilmelidir.
  • Vitamin C, D, E, K, Gingko Biloba, Ginseng, Co-Enzim Q gibi maddeler içeren multivitamin hapları ameliyata kadar kesilmelidir.
  • Keten tohumu, yeşil çay, kiraz sapı ve domates çekirdeği tüketiminden uzak durulmalıdır.
  • Sigara kullanımı bırakılmalıdır.
  • Ameliyat gününden önceki 3 gün boyunca kabızlığa neden olabilecek gıdalar tüketilmemelidir.

Karın germek için yapılması gerekenler hakkında daha detaylı bilgi için bir hastane ya da kliniğe gidilmeli ve doktorlarla görüşülmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir