Karın Germe Nasıl Yapılır?

Liposuction, dilimizde Türkçe anlamı ile karın germe, yani genel olarak yağ aldırma olarak bilinmektedir. Estetik cerrahi ameliyatlarında en çok talep gören ve kişiler tarafından tercih edilen tedavilerden biridir. Liposuction, kalça ve çevresinin, yüzümüzün belli bölgelerinde ve ya karın germe ve yağ aldırma işlemidir. Uzun zamandır diyet yapan, fakat vücudu bu diyetlere cevap vermeyen kişiler Liposuction uygulamasını tercih etmektedir. Bu uygulama ile vücutta bulunan fazla yağlar alınır ve vücudun hatları daha belirgin bir şekilde ortaya çıkartılır.karın germe, karın germe estetiği, karın germe operasyonu

 Liposuction Kimlere Uygulanabilir?

Liposuction ameliyatı, genel anlamda kilo vermek olarak bilinir. Fakat bu ameliyat kilo vermeye değil, bölgesel şekilde incelmeye, karın germe ve ya vücudun belirli bölgelerini şekillendirmeye yaramaktadır. Ameliyata girecek kişinin öncelikle bu yanlış anlaşılmanın farkında olması ve bunu bilerek ameliyata girmesi gerekmektedir. Liposuction, kilosu fazla olan kişileri değil, vücudunda problem olan ve ne yaparsa yapsın bu kilolardan kurtulamayan kişiler için tercih edilmektedir. Yağların yoğun ve rahatsız edici şekilde bulunduğu yerlerin inceltilerek daha sıkı bir görünümü kazanması sağlanmaktadır.

 Sağlık problemi olan, emzirme döneminde ve ya hamilelik döneminde bulunan kişilerin Liposuction ameliyatına girmesi tavsiye edilmez. Bu tür durumlar dışında bulunan herkes bu uygulamadan faydalanabilmektedir. Sadece kilo problemi olanlara değil, yaşı ilerlemiş olan kişilere de bu tedavi yöntemi uygulanabilmektedir. Çünkü yaş ilerledikçe gençlik dönemine göre vücutta sarkmalar başlamaktadır. Bu yöntem ile de sarkma sonucu oluşan fazlalıklar kolaylıkla alınabilmekte ve ileri yaşlara rağmen güzel bir görüntü elde edilebilmektedir.

 Liposuction Nasıl Yapılır?

 Kişinin isteğine göre inceltme yapılacak bölgede 2 ve ya 3 mm’lik ufak kesikler açılmaktadır. Tüm liposuction merkezleri çeşitli teknolojilere sahiptirler. Bu çeşitli teknolojiler ve uygulamalar ile bu bölgedeki yağlar eritilir. Yağlar eritildikten sonra vakumlama yöntemi ile bu erimiş yağlar vücuttan çekilerek alınmaktadır. Liposuction merkezleri, genellikle ameliyatlarda oluşacak kesiklerin ve dikiş izlerinin saklanması için özen göstermektedir. Vücudun kıvrımlı yerlerinde ve ya iç çamaşırlarının altında kalacak yerlerde işlem yapılmaktadır. Liposuction merkezleri bu sayede estetik bir görünüm için uğraşanlara en üst seviyede yardımcı olmakta ve ameliyatlar kişinin istediği noktalarda titizlikle yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir