İstanbul Çocuk Terapisi

Deneyimsel oyun terapisi yaklaşımıyla gerçekleştirilen terapiler çocuklar üzerinde oldukça olumlu bir etki yaratmakta ve onlarla iletişim kurmak, yaşadıkları sorunları anlamak, tanımlamak ve çözümü için yöntemler üretmek konusunda oldukça yardımcı olmaktadır. Deneyimsel oyun terapisi anlayışı ile oyunların akışıyla ilgili bütün kontroller çocuklara bırakılmakta ve terapistiyle oyun arkadaşı olma gerekliliği olan bir yaklaşımdır. Bu konuda terapistlere büyük bir görev düşmektedir. Çocukların sınırları ne kadar zorladığı fark etmeksizin oyunlarına katılarak bu sürecin bir parçası olmaları gerekmektedir.çocuk terapisi nedir, çocuk terapisi yapılması, çocuk terapisi nasıl olmalı

Oyun Terapisti ve Güven İlişkisi

Terapistlerle kurulan güvenli bir ilişki sonrasında çocuklar kurdukları bu oyunları bir aracı olarak kullanarak kendisini zor durumda bırakan olaylarla ilgilenmeye başlayacaktır. Bu sayede ifade edemediği duyguları belli ederek sorunun anlaşılmasında yardımcı olmaktadır. Yaşadığı zorluklar nedeniyle içinde bulunduğu stres ve kasılmaların etkisi kaybolarak oyunlardaki hareketlilik ve duyduğu güvenle birlikte vücutları gevşemeye başlar. Üstesinden gelemeyeceğini düşündüğü sorunlar yarattıkları bu oyun dünyası içerisinde küçülmeye başlar, zamanlar etkisini yitirir ve iyileşme süreci gerçekleşir.

Görüldüğü üzere terapistlerle kurulacak ilişki çocukların içinde bulundukları bu zorlukları atlamasında büyük bir önem taşımaktadır. İstanbul çocuk terapisi size bu konuda sağladığı uzman kadrosu, deneyimli ve eğitimlerini tamamlamış terapistleri ile etkili bir sonuç garantisi sunmaktadır.

Çocuk Terapisinde Uzman Kadro

Yapılan oyun terapileriyle birlikte gerçekleştirilen konuşma terapileri kurulacak güvenilir ilişkinin sonucunda gerçekleştirilmektedir. Yapılan konuşmalar sırasında çocukların kendisini ifade edebilecek davranışları, hareketleri, kullandıkları sözcükler terapistler tarafından değerlendirilmekte ve çocukların iyileşme süreçlerine yardımcı olacak en uygun yöntemler geliştirilmektedir. İstanbul çocuk terapisi bünyesinde yer alan terapistleri sayesinde problem çözümünde oldukça etkili sonuçlar elde etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir