İmplant Ne İşe Yarar?

Vücudumuz çeşitli işlemleri gerçekleştirmek için, hayatta kalmak için hatta uyumak için bile enerji harcar. Bu enerjiyi biz besinler yolu ile alırız. Aldığımız besinleri ise yutmadan önce çiğneriz. Besinleri çiğnemek gerektiğini her uzman önemle vurgulamaktadır. Fakat bazen bu bizim için önemli olan dişlerimize yeterince iyi bakmayız ve diş köklerimize kadar zarar veririz. Diş köklerimizin zarar gördüğü durumlarda ise implantlar imdadımıza yetişir. İmplant yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus hijyen kurallarıdır. Sterilize olmuş aletler, doktorun kişisel bakımı ve kliniğin temizliği bu konuda çok önemlidir. Çünkü kapılabilecek ufak bir enfeksiyon, hastanın durumunu çok daha kötü bir hale getirebilir. Yaşamak için vücudumuz çeşitli minerallere ve vitaminlere ihtiyaç duyar.implantın yararları neler, implant yaptırmanın yararları

İmplantın Yapılışı

Peki ama implantın görevi nedir ve implant nasıl yapılır ? İmplantın temel görevi, diş kökünün yerine geçmektir. İmplant çeneye bir ömür çıkartılmamak düşüncesi ile yerleştirildiği için oldukça sağlam olmalıdırlar. İşte bu yüzden implantlar çok sağlam ve hafif bir metal olan titanyumdan üretilmektedirler. İmplantlar, küçük bir cerrahi operasyon sonrası ağıza yerleştirilirler. Yerleştirildikten yaklaşık 3 ay sonra ise artık implant diş kökünün yerine tamamen geçmektedir. Bu işlemden sonra ise protez diş, implantın üzerine yerleştirilir. İmplantın yapılabilmesi için ilk önce implantı destekleyecek bir çene kemik yapısının ve sağlıklı diş etlerinin olması gerekir. Diş etlerinde sıkıntı var ve ya çene kemik yapısı implant için yeterince uygun değil ise ek küçük bir cerrahi operasyon ile bu problemler ortadan kaldırılır.

Genel Fiyatlar

İmplant için kesin bir fiyat vermek mümkün değildir. Çünkü implantlar takılırken ortaya çıkabilecek başa sorunlar ve bu problemlerin çözümü için gerekli bazı ek işler olabilir. İşte bu yüzden en güzeli diş hekimi ile konulmak, bir ön muayene olmak ve ondan sonra da fiyatın belirlenmesidir. Bu implant işlerini yapan doktorlardan birisi de Alpdent. Sabit fiyatlar olmaması gözünüzü korkutmasın çünkü en uygun fiyatlar size sunan Alpdent, ayrıca sizin için başka sıkıntılar çıkmaması için %100 sterilize ve hijyen kurallarına uymaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir