İdrar Kaçırma Sebepleri Nelerdir? Nasıl Tedavi Edilir?

İdrar kaçırma durumu, kişinin kontrolü dışında meydana gelen bir rahatsızlıktır. Bu durum kişiyi sosyal ve psikolojik olarak sıkıntıya sokan bir rahatsızlıktır.

 İdrar Kaçırmanın Sebepleri Nelerdir?

 İdrar kaçırma nedenleri arasında, kadınlarda doğumda yaşanan sıkıntılar, mesanenin tıkanma durumu, özellikle kadınlarda menopoz sürecinde görülen hormonal değişimler, sinirsel rahatsızlıklar, erkek hastalarda meydana gelen prostat ile ilgili sıkıntılar ve çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılan bazı kimyasal ilaçların kullanılması sayılabilir.idrar kaçırma, idrar kaçırma nedenleri, idrar neden kaçırılır

 İdrar Kaçırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

 İdrar kaçırma rahatsızlığı idrar kaçırma ameliyatı ile çözüme kavuşturulabilmektedir. Söz konusu ameliyat, genital bölgede bulunan kasları normal duruma döndürmek, idrar torbası ile idrar yollarını önceki duruma getirebilmek, kadınlarda rahimde meydana gelen sarkmaları toparlamak maksadıyla yapılmaktadır. Yapılan idrar kaçırma ameliyatı öncesinde hasta genel anestezi ile uyutulmaktadır. Uyutulan hastanın karnının alt kısmında bir ameliyat kesisi oluşturulmaktadır. Bu kesiden girilerek idrar kesesi boşluğuna ulaşılmaktadır. İdrar kesesi ile idrar yolu yapılan müdahale ile eski haline getirilerek ameliyat bitirilmektedir. Kişiyi sosyal ve psikolojik açıdan sıkıntıya sokan idrar kaçırma tedavisi mutlaka uzman kişilerce yapılmalıdır. Doktor bu alanda uzman ve profesyonel bir çalışma prensibi benimsemiş, en çok tercih edilen doktor olmaktadır.

 Ameliyattan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 İdrar kaçırma ameliyatı sonrasında oluşabilecek ağrılar, doktorun önereceği ağır kesicilerle giderilebilmektedir. Ameliyat esnasında oluşan dikişlerin iyileşme süreci kişiden kişiye değişmekle birlikte bir hafta veya on gün kadar sürebilmektedir. Ameliyattan sonra birkaç hafta sulu ve hafif gıdaların yenmesi idrar kaçırma tedavisi için önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir