Hangi Besinler İştah Kesiyor?

Bu besinler iştah kesiyor!

Sürekli kazınan midenizle iştah kesen besinleri yiyerek baş edebilirsiniz. İşte iştah kesen 5 besin:

Yumurta

Protein bakımından en zengin besinlerin başında gelen yumurtanın düşük kalorili ve uzun süre tok tutucu özelliği olunda bilimsel olarak kanıtlandı.  Her sabah kahvaltıda bir haşlanmış yumurta veya az tereyağıyla yapılmış sahanda yumurta tüketmek açlık hissinden kurtulmayı ve günlük yeterli protein ihtiyacınızı karşılamanızı sağlıyor.iştah kesen besinler, iştah kapatan besinler, hangi besinler iştah keser

Yeşil Çay

Vücudun zehirli maddelerden arınmasını ve hücre yenilenmesini sağlayan yeşil çay aynı zamanda vücudun çalışma hızını arttırıyor, yağ yakımını sağlıyor ve uzun süre tokluk hissi veriyor. Güne 1-2 fincan yeşil çay ile başlarsanız gün içinde kendinizi hem enerjik hissedersiniz hem de verdiği tokluk hissiyle fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Badem

Badem: vitamin, mineral ve lif açısından zengin kuru yemişlerden biridir. tokluk hissi yaratmak, sağlıklı cilt ve saçlara sahip olmak ve omega-3 yağ asitleri sayesinde kalp sağlığını korumak bademin sayısız faydaları arasında. Bilimsel araştırmalara göre günde 5-6 adet badem tüketen kadınların tüketmeyenlere göre kilo vermekte daha az zorlandıkları görülüyor.

Sirke

Birçok konuda mucizeler sağlayan sirke iştah kesmeye ve uzun süre tok kalmanıza da yardım ediyor. İçeriğinde barındıran asetik asit midenin sindirim hızını yavaşlatarak açlık hissi uyanmasına engel oluyor. Bu sayede daha uzun süre tok hissetmenizi sağlamış oluyor. Bu nedenle her zaman salatalarınızda ve yemeklerinizde güvenle sirke kullanmaktan çekinmeyin. Hem lezzet hem de sağlık katın.

Tarçın

Güzel kokusuyla duyuları harekete geçiren ve enerji veren tarçın bilim adamlarının da araştırmaların konu oldu. Bunun üzerine tarçının açlık hissine sebep olan kan şekerinin hızlı yükselip düşmesini dengelediği ve buna bağlı olarak uzun süre tok hissedilmesini sağladığı ortaya çıktı. Birkaç dilim ekmeğin üzerine tarçın serpip ara öğünlerde tüketmek sizi hem tok tutacaktır hem de kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir