Güneş Gözlüğü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaz aylarının gelişi ile birlikte güneş gözlüğü kullanımı had safhaya ulaşmaya başladı. Eminiz ki siz de en yakın zamanda güneş gözlüğü almayı planlıyorsunuzdur. Güneşin ışınlarından gözünüzü korumak için gözlük almalısınız elbette ancak alacağınız gözlükleri biraz daha özenle seçerseniz iyi edersiniz. Çünkü piyasada sahte bir sürü güneş gözlüğü satılıyor. Gözlük alırken dikkat etmeniz gereken noktaları şöyle sıralayabiliriz;Güneş gözlüğünde nelere dikkat edilmeli, güneş gözlüğü alırken nelere önem verilme, güneş gözlüğü satın alma

Seri Numarası Var Mı Kontrol Edin

Orijinal güneş gözlüklerinde seri numarası bulunmaktadır. Satın alacağınız ürünlerin kulplarına ve burun desteklerine bakın. Buralarda mutlaka seri numarası işli olmalıdır. Eğer seri numarası olmayan ürünleri elinize aldıysanız hemen bırakıp oradan uzaklaşın. Çünkü sahte güneş gözlüklerinin camları olması gerektiği gibi olmadığından gözünüze zarar verir.

Camlarını Kontrol Edin

Gerçek güneş gözlüğü camları güneş ışınlarını kırıp göze temasını en aza indirirler. Bunu yaparken renk bozulmalarına vb. pek fazla sebep olmazlar. Sadece güneş gözlüğünün verdiği cam rengi düzeyinde renklerde kırılmalar olur. Gerçek bir güneş gözlüğünü doğrudan güneşe tuttuğunuzda önden baktığınızda güneş ışınlarının camın gövdesinde yayıldığını göreceksiniz. Eğer güneş ışınları camın gövdesinde yayılmıyorsa burada bir sorun var demektir.

Mutlaka Mağazalardan Alışveriş Yapın

Pazarda, tatil yörelerindeki açık tezgahlarda vb. satılan güneş gözlüklerinden uzak durun. Burada satılan ürünler sadece güneş gözlüğüne benzeyen hiçbir şeye yaramayan ürünlerdir. Böylesine kalitesiz ürünleri satın alıp kendinizi kandırmayın. Güneşin zararlı ışınlarından korunayım derken göz sağlığınızdan olmayın. Unutmayın ki göz bir insan için oldukça önemli bir organdır ve ne yazık ki tedavi edilemeyecek düzeyde rahatsızlıklar geçirebilir.

Fiyat Sizin İçin Aldatıcı Olmasın

Bir güneş gözlüğüne 200-500 lira verilir mi demeyin. Alacağınız markaya bağlı olarak fiyat değişmekle birlikte bir güneş gözlüğüne bu kadar para verilir. Çünkü bu kadar para vereceğiniz ürünün camları gerçekten de güneşin zararlı ışınlarını ortadan kaldırır ve gözünüzü korur. Çakma ürünler gibi güneş ışığını tuhaf bir şekilde dağıtıp sorun yaşamanıza sebep olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir