Etrafınıza Tatlı Gülümsemeler Saçın

Birçok kişi bazı genetik sorunlarla veya çocukluk döneminde dişlerinin yanlış çıkması nedeni ile birçok diş problemi yaşamaktadır. Diş problemleri arasında ise üst ve alt çene yapısının birbiri ile hatalı bir ilişkide olması, çapraşıklık ve yüz iskeletinin bozuk olması yer alabilmektedir. Bu sorunu yaşayan birçok kişi maalesef hayatımız için oldukça önemli bir şey olan gülümsemekten de çekinmektedir. Artık siz de bu gibi diş problemlerinizden kolay bir şekilde kurtulacak ve istediğiniz sağlıklı dişlere sahip olabilmektedir. Eğer siz de sağlıklı ve tatlı bir şekilde gülmek istiyorsanız diş hekimliğinin önemli bir dalı olan ortodonti uygulatabilirsiniz.ortodonti tedavisi nasıl yapılır, ortodonti nedir, ortodontinin ilgi alanı

Neden diş tedavisi?

Dişlerimizde meydana gelen çapraşıklıklar veya çene yapısının hatalı olması gibi durumlarda diş temizliği de maalesef yeterince doğru yapılamamaktadır. Bu anatomik bozukluk sebebi ile diş temizliğinin yetersiz kalması sonucunda dişlerinizde çürükler veya diğer sıkıntılar da yaşanması daha kolay olmaktadır. Bu nedenle dişlerinde bu gibi hatalar bulunan kişilerin ve çocukların ortodonti yaptırması uzmanlar tarafından şiddetle tavsiye edilmektedir. Çene yapınızın ve diş çapraşıklıklarınızın düzeltilmesi üzerine çalışan bu tedavi sistemi sayesinde artık hem daha sağlıklı dişlere sahip olacak hem de daha özgüvenli bir şekilde gülümseyebileceksiniz. Özellikle son yıllarda birçok kişinin yaptırmış olduğu bu tedavi sayesinde artık herkes sağlıklı gülümsemelere sahip olabilmektedir.

Sağlıklı gülümsemeler dileriz

Çapraşık dişler kişilerin gülümsemesinde veya konuşmasında oldukça kötü bir görünüm yaratmaktadır. Böyle hatalı dişlere sahip olan kişilerde ise özgüven eksikliği meydana gelmektedir. Ancak siz de bu gibi problem yaşadığınız dişlerinizi artık diş merkezimiz aracılığı ile tedavi ettirerek sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz. Uzman ve profesyonel diş hekimi kadrosu ile her zaman hastalarının memnuniyetini düşünen merkezimizden memnun kalacağınıza eminiz. Ağız sağlığınızın korunmasında oldukça önemli olan ortodonti özellikle 10-14 yaş arasındaki çocuklarda mutlaka yapılması gerekmektedir. Bu dönemde çocukların kafa ve yüz iskeletinin yeni gelişmeye başlaması da yine bu tedaviyi daha önemli kılmaktadır. Siz de artık bu tedavi sistemi sayesinde istediğiniz sağlıklı gülümsemelere sahip olabilecek ve daha özgüvenli olabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir