Elektrikli Süpürgelerin Özellikleri Nelerdir?

Toz Torbalı Süpürgeler

Elektrikli süpürge denildiğinde ilk aklımıza gelen model toz torbalı süpürgedir. Hala piyasada en çok kullanılan ve en çok satılan türdür. Süpürge hava ile çektiği kirleri süpürge borusunun sonundaki bir torbaya alır ve  havayı torbanın gözeneklerinden çıkarır.

Toz Torbalı Süpürgenin Avantajları

  • Süpürgenin topladığı tozu en sağlıklı ve kolay tahliye etme sistemi bu süpürgelerde vardır.  Toz torbası dolunca  çok zahmet etmeden ve sağlıklı bir şekilde yani ortama toz sıçramadan dolu torba çıkarılarak yeni boş torba ile değiştirilir. Yeni model üretilen toz torbalarında kilit sistemi de mevcuttur. Torba süpürgeden çıkarılırken ağzı özel kilit sistemi ile tamamen kapatılır ve ortama hiç toz girmez ve kullanıcı tozla hiç muhatap olmaz.elektrikli süpürge, toz torbalı süpürge, elektrikli süpürge kullanımı
  • Filtrasyon sistemi  toz torbalı süpürgeler de oldukça iyi  haldedir. Hem toz torbasını filtreli yapmak mümkün hem de yeni nesil hepa filtreler sayesinde son derece sağlıklı bir süpürme işlemi yapılır. Sadece süpürge işi yapan firmalar ile hepa 14 filtreli toz torbalı elektrikli süpürgeler son derece sağlıklıdır.
  • Toz torbalı süpürgeler diğer tiplere nazaran daha sessiz çalışabilme imkânına sahiptirler. Piyasadaki en sessiz elektrikli süpürgeler toz torbalısüpürgelerdir. Ses seviyeleri 57 desibele kadar düşerek gece yarısı ev halkı uyuyorken de çalışma imkânı sağlamaktadır. Özellikle bebekli aileler için bu sessizlik olayı hayati önemdedir.
  • Fiyatı en ucuz elektrikli süpürgegrubu toz torbalı süpürgelerdir.
  • Ebatları en makul yani küçük ve hafif süpürgeler de çoğunlukta toz torbalı süpürgelerdir. Aslında dikey süpürge ve şarjlı süpürgeler daha da hafif ve daha da küçükler belki ama onlar emiş güçleri açısından birer ara çözümdür.
  • Kullanımı pratik olması toz torbalı süpürgelerin özelliklerindendir. Özellikle sulu sistemli süpürgelerde var olan zahmetli bir kullanımı olmaz. Tek parça halindeki bu süpürgelerde  evi temizlemek için süpürge açılır  ve iş bitince süpürge kapatılır. İçini temizleme, tozunu atma gibi dertler olmaz. Sadece farklı temizlik alanları için varsa başlığı değiştirilir.

Tüm bu sebepler ile piyasada son derece yaygın olan klasik toz torbalı süpürgeler maalesef yeni nesil sağlıklı ve titiz temizliği tam olarak yerine getirmekte zorlanıyorlar. Bunun gibi pek çok olumsuz yönleri de bulunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir