Çocuklarda Mastürbasyon

Yapılan bilimsel araştırmalara göre cinsellik henüz anne karnındayken başlamaktadır. Ergenlik dönemi olarak adlandırılan bir bireyin çocuk sahibi olabileceği dönem aslında cinselliğin başladığı değil gelişimini üst seviyeye çıkarttığı bir evredir. Birçok kişi ergenliğin cinsel hayatın başlaması sanır, ancak durum hiç de öyle değildir. Bir bebek henüz anne karnındayken dahi orgazm olabilmektedir. Yapılan bilimsel çalışmalar ile bu bulgu kanıtlanmıştır. Bu durumu biraz daha ileri taşıdığımızda ise yani bebeğin doğduğu döneme geldiğimizde ise bezlenme dönemindeki bazı bebek davranışları dikkat çekmektedir. Özellikle erkek bebekler altı açıldığında ellerini cinsel organlarına götürmektedirler. Bebeklerin bu davranışları ve altları açılıp kapatılırken bezin sürtünmesi sonucu aldıkları haz sebebiyle güldükleri tespit edilmiştir.Çocuklarda mastürbasyon, erkek çocuklarında mastürbasyon, çocuklarda cinsellik

Erkek bebeklerin penislerine bezin yaptığı baskı henüz onlar bu hazzın ne olduğunu bilmeseler de hoşlanmalarına sebep olmaktadır. Bu durum bebeğin büyümesiyle yavaş yavaş kendini ileri seviyelere taşımaya başlar. Özellikle tuvalet eğitimi sırasında birçok erkek çocuğu pipisi ile oynamaya başlamakta ve bu hoşlarına gittiğinden tuvalette daha uzun süre geçirmektedirler. Ergenlik yaşının birtakım fiziksel ve kimyasal etkiler sonucunda oldukça küçük yaşlara düşmesi cinsel hayatın değişmesinde etkili olmuştur. Çocukların eskiye göre daha küçük yaşlarda orgazm olmaya başlamaları onların cinsel hata daha erken başlamalarına sebep olmuştur.

Birçok çok çocuk farklı yöntemler ile mastürbasyon yapmaktadır. 6 ile 12 yaşları arası dönemde çocukların sperm ve meni üretimleri henüz olmadığından kuru haz alma dönemi yaşanmaktadır. Bu dönemde çocukların bir çoğu ya pipilerini elleyerek haz almaya çalışırlar ya da pipilerini kıyafetlerine sürterek haz alırlar. Cinsellik hakkında pek bilgileri olmasa da organlarından aldıkları haz onları bu hareketi yapmaya itmektedir. Kız çocuklarında erkek çocuklarına göre bu davranışlar daha az görülmektedir. Çünkü kız çocuklarının organları dışarıdan gelen etkilere pek fazla tepki veremezler. Bunda elbette etkili olan şey organlarının vücutlarındaki konumudur. Bir erkek çocuğunun penisinin vücudunun dışına sarktığını düşündüğümüzde onların neden daha fazla cinsel içerikli harekette bulunduğunu anlayabiliriz. Eğer çocuğunuzu mastürbasyon yaparken yakalarsanız onu sakın utandırmayın. Bu yaptığının doğal bir şey olduğunu söyleyin ve eğer onu kendi odasında mastürbasyon yaparken yakaladıysanız yaşı 6 yada 12 olsun hiç önemli değil kesinlikle odasına kapıya vurmadan girdiğiniz, onu bu halde gördüğünüz için özür dileyin. Mastürbasyon yaparken yakaladığınız çocuğunuza bağırmayın aksine odasından çıktığınızı ve ne yapıyorsa devam etmesini söyleyin ve işi bittiğinde sizin yanınıza gelmesini söyleyin.  Kız çocuğunuz var ise kızlık zarına zarar vermemesi için bazı uyarılarda bulunabilirsiniz, ancak bu uyarılar azarlama, utandırma, bağırma şeklinde olmamalıdır. Cinsellik doğal bir olaydır ve mastürbasyon cinselliğin en önemli kısmıdır. Çünkü mastürbasyon bireylerin kendilerini tanımalarına yardımcı olmakta, onların kendilerini kontrol etmesine katkıda bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir