Çocuğun Uykuya Geçişini Kolaylaştıracak 10 Öneri

2 ila 3 yaş arasında uyurken çeşitli sorunlar ortaya çıkabilir, ancak endişelenmeyin. Bu oldukça normal bir süreçtir. Peki, çocuğu kendi yatak ve uyku eğitimine alıştırma sürecinde ne yapılabilir?

Her gece aynı saatte uyumasına izin ver. Bu şekilde, uyku düzenini ve vücudunu bu saate alıştırabilirsiniz.çocuk uyutma yöntemleri, çocuğun uykuya geçişini kolaylaştırma

Uyumak için bir rutin oluşturun. Diş fırçalama, banyo malzemeleri kullanma, pijama giyme, bire bir gibi rutinlerinizi uygulamaya dikkat edin.

Uyku sohbetleri yapın. Gün boyunca ne yaptığını sorabilirsiniz, hangi an gün boyunca en mutlu ya da üzgün hissettiğini. Bu şekilde çocuğunuzla güvenli bir iletişim de kurabilirsiniz.

Odasındaki oyuncaklara dikkat edin. Boyutlarında veya içinde korkuya neden olabilecek oyuncakları bir süreliğine kaldırabilirsiniz.

 Birçok çocuğun ebeveynleri ayakta dururken ve hayat akarken hemen yatağa girmeleri zordur. Bu nedenle, uyku düzeni oluşturulurken evin ışıkları yatmadan kapatılabilir ve ebeveynlerin uyuduğu hissini vermek için pijamalarınızı giyebilirsiniz.

Uyku düzeninde belirli sınırlar belirleyin. Çocuğu doğumdan uykuya, bebek arabasında uyumak veya TV izlerken uyumamak için dikkatli olun.

Şehvetli temastan kaçının. Saçla oynamak, el ele tutuşmak… Bu onun sık sık uyanmasına neden olabilir.

Yatma zamanı oyunlarınızı belirleyin. Uyku süresi yaklaştıkça, sessiz oyunlar oynadığından ve daha az mobil olduğundan emin olabilirsiniz. Ortada çok keyifli bir oyun bırakmak ve uzanmasını beklemek haksızlık olur, ya da özellikle aile üyeleriyle eğlenmek için on dakika boyunca yatağa atlayan bir çocuk hemen uykuya dalmakta zorlanabilir. .

Ebeveyn olarak tutarlı ve kararlı olun. Anne yatmadan önce ağlayan çocuğun önünde; “Yatağa gel” dediğinde baban; Çocuğun isyan seviyesinin “Uyumak istemiyorsa uyumasın sevgilim” tutumuyla daha da artacağını unutmayın.

Gün boyunca sizinle kaliteli zaman geçirdiğinizden emin olun. Sizden istediği ilgiyi almadığında uykuyu kayıp bir zaman olarak görür ve sizi terk etmek ve uyumak istemeyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir