Çıt çıt nasıl takılır?

Saçlarınızı daha dolgun gösterebilmenin birkaç yolu bulunuyor; saç spreyleri, krepeler ve doğru saç kesimidir. Tek isteğiniz dolgun göstermekse herhangi bir yöntemle bunu sağlanır. Ancak saçınızı gerek dolgun gerekse de uzun göstermek istiyorsanız ve fazla zamanınız da yoksa geriye yalnızca bir seçeneğiniz kalır.çıt çıt nasıl takılır, çıt çıtın faydaları, çıt çıt kullanımı

Çıt çıtlar, son derece kolay takıp çıkarabilme özelliğinden dolayı saç uzatma ve dolgunlaştırmada son derece kullanışlı malzemeleri ifade eder. Aşağıda çıt çıtların nasıl takıldığını öğrendiğinizde kendiniz evinizde kolaylıkla uygulanabilir.

1- Çıt çıtlarınızı takmaya ense bölümünden başlayınız. Çıt çıtınızı takacağınız bölgenizi ayırın ve diğer saçlarınızı bir tokayla tutturmalısınız. Başınızın arka kısmındaki ensenize yakın kısma genel olarak 4 veya 3 tokalı çıt çıtlar takılması hoş olmasını sağlayacaktır.

2- Çıt çıtınızı takacağınız saç tutamınızı ayırın ve saç spreyinizi sıkınız. Bu çıt çıtınızın bir süre sonra yerinden kaymasını engellemeye yardımcı olur.

3- Spreyinizi sıktığınız saç diplerinize sık dişli bir tarak yardımıyla krepe atınız. Krepe kullanmak istemiyorsanız, tokanızı takmak istediğiniz yere yerleştiriniz. Bu durumun akabinin de ise ardından tokanızı dairesel olacak hareketler şeklinde saçınızın etrafında ufak hareketlerle döndürmelisiniz.

4- Çıt çıt tokalarınızı saç diplerinize doğru, attığınız krepenin içine tam olarak geçecek şekilde yerleştirilmesi gerekir. Çıt çıt tokalarınızı ortadaki tokanızdan başlayarak kenar kısımlarına doğru kapatınız.

5- Üst kısımda ayırdığınız saçlarınızı salınız. Arka tarafta tek çıt çıt bırakmak her daim yeterli gelmeyebiliyor. Özellikle bu nedenlede yine başınızın arka kısmına ensenize yakın çıt çıtınızın birkaç parmak üstüne gelecek şekilde2 tane 3’lü çıt çıt takılabiliyor.

6- Bir ve yahut iki tokalı olacak çıt çıtlar genellikle de başın her iki yanı için de kullanımı tercih edilir. Kendi saç yoğunluğunuza göre çıt çıtlarınızı hangi sıklıkla ve hangi şekilde takacağınıza karar vermelisiniz. Ama önerilen; saçı dolgun göstermek adına çok fazla sayıda çıt çıt kullanılmamasıdır. Bu durum ise; saçınız doğal görünümden uzaklaştıracak, ayrıca daha fazla çıt çıt takmaktan dolayı oluşan ağırlık daha sonra başınızı ağrıtır.

7- Son olarak, kendi saçınızın çıt çıtlarınızın üzerlerine düşmesine izin veriniz. Nazik bir şekilde tüm saçınızı taramaya dikkat edin. Ardından saçınıza son şeklini verebilirsiniz. Çıt çıtlarınız kendi saç renginizle aynı renkte olduğu sürece oldukça doğal görüntü elde edersiniz. Saçının uzun ve gür görünmesini isteyen her kadın bu yöntem kullanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir