Boyun Fıtığı Lazer Tedavisi

Boyun fıtığı lazer tedavisinin hiçbir yan etkisi yoktur. Hastada görülen his kaybı, kaslarda incelme, kuvvet kaybı gibi nörolojik kusurlar tamamen ortadan kalkmaktadır. Boyun fıtığı lazer tedavisi sırasında hasta hiçbir ağrı ve yanma ya da rahatsızlık hissetmemektedir.boyun fıtığı, bel fıtığı, bel fıtığı tedavisi, boyun fıtığı tedavisi Lazer tedavisi birçok sorunun tedavisinde başarılı sonuçlar alınan bir yöntemdir. Hiçbir yan etkisi bulunmaması hastalar tarafından çok tercih edilme sebebidir. Birçok hastalık da olduğu gibi boyun fıtığında da organ veya dokuya doğrudan bir etkiye sahip değildir. Etkisini yüzeyde bulunan sinir uçlarını uyararak gösterir. Lazer tedavi süresi hastanın yaşı, fıtığın durumu ve daha önceden kullanılan ilaçlara bağlı olarak değişim göstermektedir. Diğer tedavi yöntemlerine göre obez ve yaşlı hastalarda ağrılar daha çabuk geçmektedir. Kortizon kullanan hastalarda tedavi daha geç sonuçlanmaktadır.

Ameliyat olmuş hastaların ise tedavi süreleri daha uzun sürmektedir. Tedavi sonrasında çekilen filmlerde fıtığın geçtiği ya da gerilediği görülmektedir. Boyun fıtığı tedavisi sırasında hasta sadece tedaviye gelip gitmeli, bunun dışında yatak istirahatı yapmalıdır. Daha sonra ev içinde yavaş yavaş dolaşmalıdır. Oturma ve eğilme sırasında ağrı hisseden hastalar paniğe kapılmasın, Çünkü oturma ve eğilme sırasında hissedilen ağrılar en son geçen ağrılardır. Tedavi ağır ilerlediği için hastanın 5-6 ay gibi bir süre içinde çok dikkatli, olması gerekir. Özellikle eğilerek iş yapmak, yukarı uzanmak, ağır kaldırmak, uzun süre oturmak son derece sakıncalıdır. Hasta öksürme ve aksırmalarda da dikkatli olmalı dengesiz pozisyonlarda öksürmemelidir. Hasta tedavi sonrasında sağlığına kavuşacak ve bütün kısıtlamalar ortadan kalkacaktır.

Buyun fıtığında egzersizlerin büyük önemi vardır. Doktorlar boyun fıtığı olmasanız da sürekli egzersiz yaparak kaslarınızı hareket ettirmeniz gerektiğini söylemektedir. Aslında hareket etmeyen bütün kaslar için bu durum geçerlidir. Ancak yapılan egzersizler zorlanmadan ve ağrı sınırını zorlamadan yapılmalıdır. Egzersizler sonucu rahatladığınız zaman bırakmanız da çok yanlış bir harekettir. Vakit bulamıyorum demek bir mazeret değildir. Her gün 5 dakikanızı ayırmanız bile yeterli olacaktır. Aslında bunu bir alışkanlık haline getirirseniz, sabah ve akşam yatmadan önce, o zaman hiç zorlanmayacağınıza eminiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir