Bir Sanal Turda Olması Gerekenler

Sanal tur çalışması yaptırmak istiyorsanız bu yazımızda anlatacağımız özelliklerin turunuzda olmasını sağlayabilirsiniz. Bir sanal turda olması gereken özelliklerin neler olduğunu yazımızın devamında okuyabilirsiniz. Buradaki bilgilerden sonra daha kaliteli sanal turlar hazırlatacağınızı umuyoruz.sanal tur nedir, sanal tur nasıl olmalı, 360 derece sanal tur yapımı

Sanal turda gösterilen mekân her ayrıntısına kadar görüntülenmelidir. Tüm detaylarının fotoğrafı çekilen mekânların sanal turu daha kaliteli olmaktadır. Bu nedenle bir mekân için sanal tur hazırlanılıyorsa bol sayıda fotoğraf çekilmelidir.

Sanal turunuz görselliğin yanı sıra bilgi de içermelidir. Sanal turu oluşturulan önemli yerler için tur içine bazı bilgilerde dâhil edilmelidir. Örneğin bir müzenin sanal turu yapılıyorsa bu müzede yer alan objelerin üzerine gelindiğinde ekrana bir bilgi balonu çıkması çok faydalı olacaktır. Müzedeki her bir objede bu uygulama yapıldığında görselliğin yanı sıra bilgi verme amacı da gerçekleştirilmiş olur. Müze için değil de bir otel için sanal tur hazırlanılıyorsa yine kısa bilgilere yer verilebilir. Mesela otelin dışarıdan görünümün verildiği bir ekranda otelin kaç kişi kapasitesi olduğu, ne gibi hizmetlerin sağlandığı ve iletişim bilgileri belirebilir. Otelin odalarının sanal turu gösterilirken kaç kişilik oldukları, ek özellikleri bilgi olarak sunulabilir.

Sanal tur görsel açıdan doygun olmalı ve müzik gibi seslere sahip olmalıdır. Görselliği fotoğraflar ile sağlanan turlarda kaliteli fotoğraf kullanılmalıdır. Turda gezilen yerler hakkında sesli anlatımlara yer vermek de sanal gezintilere renk katmaktadır. Bilgi verilemeyecek bir yerin sanal turu oluşturuluyorsa müzik eklenerek kullanıcıların sıkılmamaları sağlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir