Bebek Yapımı İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Ülkemizde cinsel konular birer saplantı haline geldiği için okullarımızda bile maalesef çocuklarımıza düzgün bir cinsellik eğitimi verilemiyor. Bunun akabinde de toplumuzda birçok doğru bilinen yanlışlar ortaya çıkıyor. Bu yazımızda genellikle herkesin belli bir süre aklına gelen fakat sonra ya soramadığı yada sormaya çekindiği soruları yanıtlayacağız.bebek yapımı, bebek yapmak için cinsel ilişki, bebek yapımı için dikkat edilmesi gerekenler

Soru : Bebek yapmak isteyen çiftler cinsel ilişkiye ne kadar sıklıkla girmelidir?
Cevap : Çiftlerin düzenli ve programlı olarak cinsel ilişkiye girerek çocuk yapma şansları her ay %30 oranındadır. Düzenli olarak ilişkiye girmek iki günde bir veya üç günde bir olarak nitelendirilmektedir. Her gün ilişkiye girmek sperm kalitesinde bozulma yaratacağı için her ilişkiden sonra bir gün ara vermek sağlıklıdır.

Soru : Uzun süre cinsel ilişkiye girmemek spermleri kuvvetlendirir mi?
Cevap : Uzun süre cinsel ilişkiye girmemek de çok sık girmek gibi sorun yaratabilir. Yaklaşık 15 gün cinsel ilişkiye girilmedikten sonra erkekteki sperm hücrelerinin miktarında bir artış olsa da hareketliliği azalacağı için verimi de paralel olarak düşecektir.

Soru : Hamilelik için ay içerisinde ne zaman ilişkiye girilmelidir?
Cevap : Genellikle standart olarak bayanlar 28 günde bir adet döngüsü yaşarlar. Bu döngünün tam ortası olan 14.gün kadında yumurtlama meydana gelir. Bundan dolayı bu 14.günden önceki 4 gün yani 10. ve 14. günlerin arasında yaşanan birlikteliklerde hamilelik şansı maksimum orandadır.

Soru : Hamile kalmak için hangi seks pozisyonu doğrudur?
Cevap : Burada pozisyondan çok erkeğin sperminin kadın rahmine rahat ulaşması önemlidir. Kadının üstte olduğu pozisyonlarda rahim yukarıda kalacağı için spermin buraya ulaşma şansı düşük olduğundan hamilelik şansıda azalır. Hatta bazı durumlarda bayanın kalçasının altına yastık koyulup rahmin daha yukarıya gelmesi bile tavsiye edilebilir.

Soru : Doğurganlık oranını arttıran besinler nelerdir?
Cevap : Bu konuda şüphesiz akla ilk olarak organik gıdalar gelmektedir. Tüm organik gıdalar doğru temizlendiğinde ve doğru tüketildiğinde doğurganlığı arttırmada yardımcı olmaktadır. Bunun dışında sigara doğurganlığı olumsuz etkileyeceği için mutlaka uzak durulmalıdır. Gün içerisinde bir paket sigara içen bayanlar menopoza üç yıl önce, iki paket sigara içenler ise beş yıl önce girmektedir.

Soru : Cinsel ilişkiden önce özel olarak ne yapmak gerekir?
Cevap : Cinsel birleşmeden önce erkekler çok sıcak suyla banyo yapmamalıdır. Çünkü sıcak su sperm üretimini azaltmaktadır. Bayanların ise vajinal duş yapmamasına dikkat etmesi gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir