AMELİYATSIZ CİLT GERME YÖNTEMLERİ (ULTRASON VE LAZER)

Sürekli gelişmekte teknoloji sayesinde yaşlanma etkidi olarak beliren kırışıklıklar ve sarkmalar sorun olmaktan çıkıyor. Bu konuda yapılan çalışmalar hakkında açıklamalar yapan uzman doktorlar kişiler üzerindeki etkilerinin neler olduğunu ve süreçlerinin yanında cilt gençleştirme ve cilt germe yöntemleri hakkında ihtiyacı olanları bilgilendiriyor. İnsanoğlu yüzyıllar boyunca genç kalmanın sırlarını bulmaya çalışmıştır. Yıllar geçtikçe ve zaman ilerledikçe yüzümüzde yaşlanmanın belirtileri olarak ortaya çıkan kırışıklıklar, sarkmalar kendilerini göstermektedirler. Dengesiz beslenme gibi, çevre kirliliği faktörleri, uykusuzluk etkisi, stres anları, sigara ve alkol kullanımının etkileri bu süreci daha da hızlandırmaktadır. Gelişen teknolojiler sayesinde hassas yapılı cildin yaşla birlikte kaybetmiş olduğu kollajeni artırmak sureti ile yüzdeki kırışıklıkları ve sarkmaları azaltarak cildin elastikiyetini artırmak hedeflenmektedir. Bu alanda yapılan en etkili cilt gençleştirme yöntemleri olarak sayılabilecek 11 ameliyatsız yüz germe uygulaması olarak;ameliyatsız cilt nasıl gerilir, ameliyatsız cilt germe yöntemleri, ultrason ile cilt germe, lazerle cilt germe

ULTRASON YÖNTEMİ İLE CİLT GENÇLEŞTİRME

Fokuslu ultason sistemi sayesinde yüz ovali toparlaması yapılır, oluşan gıdı sarkmaları azaltma işlemi yapılır, cilt gözenekleri sıkılaştırılarak. Sonuç sıkılaşmış yapısı ile ince yapılı kırışıklıkları azalmış bir cilt ortaya çıkar. Bu yöntemde kullanılan ultrason dalgaları hedef dokuda odaklanma yapar. Sürtünmeyle ortaya çıkan ısı enerjisi kas yapısının üstünde bulunan fasya olarak bilinen tabakada ve bunun yanında derin dermiste kaogülasyona neden olmaktadır. Vücut tarafından yara oluşumu olarak algılanmakta olan bu bölgede bulunan tamir mekanizmaları harekete geçerler ve yoğun kollajen aktivasyonu başlamış olur. Bu işlem sürecinde doku yara iyileşme sürecinde kendini yenileyerek cilt germe ve cilt gençleştirme uygulamalarının amacına ulaşmasını sağlar.

LAZER UYGULAMASI İLE CİLT GENÇLEŞTİRME

Yeni nesil olan franksiyonel CO2 lazerler, cilt üzerinde mikroskobik kanallar açar. Lazer uygulaması yapılan bölgede kollajen oluşumu, kan damarları ve aynı zamanda keratin hücreleri hasara uğratılmaktadır. Vücut oluşan bu hasarı tamir edebilmek için alarma geçer. Yapılanmaya yardımcı olan hücreler termal hasara uğrayan alana göç ederek ve orada onarım mekanizmalarını harekete geçirirler. Cilt altında bu sırada yeni kollajen sentezi başlamaktadır. Bu tip kullanılan yeni nesil cihazlar cildin üst tabakasına çok az hasar verdiğinden hastalar tarafından tercih edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir