Yüz germe ameliyatının avantajları nelerdir?

Genel olarak yaşa bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıklardan dolayı bazı yüz estetik operasyonları gerçekleştirilmektedir. Elbette ki daha çok bayanların tercihleri arasında yer alan estetik operasyonlarında, yüz germe ameliyatının detayları olarak pek çok farklı bilgiye ulaşabilmekte mümkündür. Sizlere bu yazımızda konu hakkında şu detayları vererek yardımcı olabiliriz.yüz gerdirme ameliyatı avantajı,  yüz gerdirme operasyonu, yüz germe işlemi

Yaşlanma etkilerini ortadan kaldırıyor

Genel olarak, alın, yanak, dudak kenarları ve göz kenarlarında meydana gelen kırışıklar maalesef yaşlılık belirtileri arasında yer alıyor. Yine farklı sebeplere bağlı olarak ve bunun yanı sıra cilt esnekliklerinden kaynaklanarak kendini gösteren kırışıklıklar, farklı yöntemler uygulanarak ortadan kaldırılabilmektedir. Peki, bahsedilen bu işlemler nasıl uygulanıyor biliyor musunuz?

Sorunlar nelerdir?

                Aslında pek çok kişide görülen olumsuz etkiler aşağıda ki gibi yer almaktadır.

  • Orta yüz bölgesinde sarkma durumları
  • Alt göz kapakları kısmında bulunan derin kırışıklıklar
  • Ağız köşelerinde yer alan derin çizgiler ve kırışıklıklar

Bu kırışıklıkların ve çizgilerin ortadan kaldırılabilmesi için farklı yöntemler uygulanabiliyor. Eğer ki, yüz germe ameliyatının detayları ve çeşitli yöntemler hakkında bilgiler vermek gerekişe, şunlardan bahsedilebilir.

  • Yüz implantları
  • Doku takviyesi ile birlikte yeniden yapılandırma işlemleri
  • Yine yüz estetikleri için kullanılan bazı diğer yöntemler
  • Enjeksiyon yöntemi ile kırışıklıkların azaltılması

Enjekte yöntemi ile kırışıklık azaltma

Cerrahi müdahalelerden korkan hastalar için, enjekte yöntemi oldukça fazla tercih edilmektedir. Genel olarak kollajen, hyalüronik asit uygulaması ile bu işlemler gerçekleştirilmektedir. İlk olarak planlama yapılıyor. Yüz ya da boyun kısmında yer alan kırışıkların olduğu bölgelerde isteğe ve doktorun uygun gördüğü şekle göre dizayn oluşturulmaktadır. Daha sonra dolgu malzemesini deri altına enjekte edilerek, kırışıklıklar en aza indirilmektedir. Yukarıda bahsedilen enjekte yöntemi oldukça kolay uygulanmasının yanı sıra normal hayatınıza daha çabuk alışabilmenizde tercih sebeplerinden oluyor. Böylelikle cerrahi operasyonlara gerek kalmadan, kırışıklıklardan kurtulmuş olabilmektesiniz.

Estetik merkezi ve uzman seçimi

Her ne kadar enjekte yöntemi kolay bir yöntem olsa da yine bir dermatoloji uzmanının işlem yapması gerekiyor. Kendini estetik uzmanı olarak tanımlayan ve doktor olmayan kişilerin hizmetleri sağlıklı olmayabiliyor. Bunun için güvenilir merkezlerden uzman desteği almak önemli bir durumdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir