Tesettür Şıklığı Tunik Modelleri

Kadınların hem şık hem rahat arayışına derman olan kurtarıcı parçalardan biri tuniklerdir kuşkusuz. Çok sayıda çeşit sunan modelleri, renkleri, kumaşı son derece rahatlık ve model sunuyor. Mevsim fark etmeksizin rahatlıkla kullanılabilir olan tunikler, kışın kalın kumaştan yapılan modelleri, yazınsa ince ve efil efil bir kumaştan bizi sıcağın bunaltısından kurtaran çeşitleri dört mevsim boyunca kolay kullanım sağlıyor. Rengarenk ve çeşit çeşit kumaştan istediğimiz model kombinler de yaratmak, yaratıcı bir stil yaratmak mümkün. Şık bir kuşakla, ince topuklu bir ayakkabıyla, cigarette pantolonlarla, renk uyumu yaratabileceğiniz takılarla ve çantalarla özgün bir kombin yaratabilirsiniz.tesettür tunik modelleri, günlük tesettür tunik modelleri

Dar paça şık bir pantolonun üzerine bir tunikle salaş şık bir tarz yakalayabileceğiniz gibi uzun bir tunik modelleri ile bol paçalı bir pantolon ikilisini bir platform topuklu ayakkabıyla taçlandırabilirsiniz. Aynı renk kombinlerle ton sür ton yapabilir, tek renk bir akış yakalayabilirsiniz. Fosforlu veya canlı renkler kullanılabilir veya kahverengi, koyu yeşil, hardal gibi daha koyu renkleri de derleyebilirsiniz. Renk farklılıklarıyla birlikte kumaş çeşitlilikleri de yapacağınız kombinleri zenginleştirebilir. Kalın kumaşlar, örgü ve yünlü tunikler, saten kumaşlar, puantiyeli ve geometrik şekilli kumaşlar kullanılabilir. Bu çeşitliliği gideceğimiz yere göre kombinlemek gerekir. Saten kumaştan bir tunikle özel bir düğün, organizasyon ve benzeri bir aktiviteye katılabilirken, yünlü bir kumaştan günlük rahat ve konforlu bir kombin elde edilebilir.

Tunikler genelde tesettür modası çerçevesinde oldukça sık kullanılan tunik modelleri vücut hatlarını belli etmeyen şık parçalar olmalarıyla dikkat çekiyor. Tuniklerin tesettür modası içinde çok kullanılan parçalar olmalarının sebebi yeterli uzunlukta boyları ve şık olmak için rahat ve kolay bir alternatif sunması. Tunikler kullanılan ekstra aparatlarla, örneğin bele bağlanan kuşaklar, çeşitli renk ve şekillerdeki rozetlerle kullanım alanı çeşitliği sağlıyor. Bele veya istenilen yere bağlanan kuşaklarla daha zayıf ve daha zarif bir görüntü elde edilebiliyor. Örneğin koyu renk bir kuşak kullanmak belinizi olduğundan daha ince göstermek konusunda şık bir illüzyon yaratabilir. Kuşakla birlikte uygun ayakkabı ve uygun şal da zarifliğinizi katlayacaktır. Tunik kullanımı tesettürle kısıtlı değildir elbette ki. Tesettür içinde olmayan kadınlar için de bir çok alternatif şıklık yaratan “kurtarıcı kıyafet” olması olasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir