Tesettür Giyimin Vazgeçilmez Parçaları; Feraceler

Tesettür sektöründe en fazla kullanılan parçalar arasında bulunan feraceler, kapalı bayanlarımızın dolaplarında mutlaka bulundurdukları ve her parçayla kombin edilecek rahatlığı sunan giysilerdir. Günümüze eski tarihlerden koparak gelmiş olan bu kültürel formdaki parça, osmanlı çağlarının en belirgin giysisidir. Her sezon, farklı detaylarla modernize edilmiş ve günümüze kadar varlığını sürdürmüştür. Böylece, farklı renk ve modellerde üretilerek, ModaSena vitrinlerinde, her yaş grubuna tabi bayanların zevkine sunulmuştur.

Ferace’nin Tekstil Dünyasındaki Yeri:

Daha çok kapalı bayanların giyimlerinde kullandıkları parça olan ferace, tesettür sektöründe farklı bir konuma sahiptir. Değişik dikiş teknikleri ile, pek çok modelde imal edilebilirler. Bu durum, her zevke hitap edebilecek ürün bulmayı mümkün kılar.tesettür giyim, ferace, tesettür ferace

Her Mevsimin Giysisi, Ferace:

Feraceler, değişik kumaşlardan dikilip, dört mevsim kullanılabilen bir ürün olarak her sezona damgasını vurmuştur. Ancak tesettür giyim sektörünün yaz sezonu kreasyonlarının başarısı, daha çok üretimde kullanılmak üzere seçilen kumaşların özelliklerine bağlıdır. Hava geçirgenliği fazla olan tiril tiril kumaşlardan dikildikleri takdirde, yazın serin tutan bir özellik kazandırılır. Daha tok ve ağır kumaşlarla üretilir ve kışın da kullanılması rahat bir ürün haline getirilebilir. En klasik kalıplarda dikilir ve fermuar gibi spor özellik katan detaylarla hareketlendirilerek, gündelik bir kullanım alanı yaratılabilir veya üzerine taşlar dikilerek daha ağır bir form kazandırır ve abiye özellik katılabilir. Her ortama uyum sağlayabilen ve her sezonun vazgeçilmez parçası olan feracelerin, özellikle tesettür giyim sektöründeki yeri çok başkadır.

Feracelerin Renklerle Dansı:

Her kapalı bayanın vazgeçilmez parçası olan feraceler, genel anlamda siyah renkte tercih edilseler de, farklı ortamlar için veya daha farklı tarzlar yaratmak isteyen moda düşkünleri için, çeşitli renklerde dikilirler. Bazen kumaşın kendisi renkli tercih edilirken, bazen de çift veya daha çok renklerden dikilirler. Yapılan kombin, her ne kadar aksesuarlarla tamamlansa da, bazı durumlarda şıklık, giysinin üzerindeki işlemeler veya kullanılan değişik dikiş tekniklerinden oluşturulabilir. Örneğin, farklı renklerde dikilmiş olan feracelerle, sade ve zarif bir güzellik yakalamak mümkündür. Çok farklı renk ve modelde üretilen feraceler, ModaSena’da müşterilerini beklemektedir.

tesettür ferace modelleri, yazlık tesettür ferace, sade ve şık tesettür feraceler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir