TESETTÜR ELBİSELER NEDEN SADE TASARIMLIDIR

tesettür elbiselerin tasarımlarıKadınların tamamı şıklığa önem verir. Hem üzerlerine yakışan hem de şık görünen farklı tasarımda ürünleri satın almak için saatlerini alışverişe ayırırlar. Tesettürlü kadınlar için ise son zamanlarda bir çok firma koleksiyonlar hazırlamaya başlamıştır. Hatta sektörün önde gelen tesettür giyim markaları belirli moda akımları oluşturmaktadır. Genç tesettürlü kadınlar bu modayı takip etmektedir. Türlü kıyafetlerin tesettürlü kadınlar için uyarlanmış hali bulunmaktadır. Tesettür elbise de bunlar biridir.

Tesettürde Sade Giyim Modası

tesettür elbiselerin tasarımları, tesettür elbise, tesettür kıyafetlerTesettürlü kadınların dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Öncelikle tesettür giyinmenin amacı hiçbir şekilde dikkat çekmemektir. Vücut hatlarını belli etmeyecek tesettür kıyafetler seçilmelidir. Ayrıca kıyafetlerin süslemeleri abartılı olmamalı, renkleri de dikkat çekmeyecek tonlarda olmalıdır. İşte bunlar doğrultusunda tasarımcılar tarafından tesettür elbise üretilmektedir. Düğün ve nişan törenlerinde, akşam yemeklerinde veya günlük olarak giyilebilecek elbiseler oldukça sade tasarlanmaktadır. Tesettürlü kadının ilk bakışta dikkat çekmemesi, dikkatle incelendiğinde anca şıklığının fark edilmesi gerekir. Bu sebeple elbise tasarımında öncelikle renk çok önemlidir. Genel olarak koyu renklerin tercih edilmesi akıllıca olacaktır. Ayrıca elbisenin işlemeleri ve detayları önemlidir. Abartısız süslemeler ve işlemeler kullanılabilir. Tabi gidilecek ortama göre de tesettür elbiselerin tasarımları değişiklik gösterebilir. Sadece kadınların olacağı bir toplantıda, istenilen renk ve işlemeye sahip elbiseler giyilebilir. Ayrıca genç tesettürlü kadınların cıvıl cıvıl renklerde giyinmesi çok doğaldır. Onları düşünerek bir çok tasarımcı koleksiyonlarına renkli elbiseleri de eklemiştir. Bir çok tesettür giyim markası uygun fiyatlara, kaliteli elbiseler satmaktadır. Ayrıca sezon sonu veya sezon içinde yapacakları indirimler ile bir çok kadını mutlu etmektedirler. Düşük gelire sahip tesettürlü kadınlar da düşünülmektedir ve indirimlerin bir amacı da budur.

İslami kurallara göre tesettürlü kadının ilk bakışta dikkat çekmemesi gerekmektedir. Daha çok oyu renkler tercih edilmeli, abartılı işleme ve detaylardan kaçınılmalıdır. Ayrıca tesettür elbise bol olmalıdır. Kadının vücut hatlarını belli etmemelidir. Bu sebeplerle tesettür elbiseler sade olmaktadır. Fazlaca tesettür giyim markasından, hoşunuza giden, kendinize yakıştırdığınız ve rahat edeceğiniz bir elbise bulabilirsiniz. Sade olup olmadığına karar vermek ise size kalmış. İndirimlerden de yararlanarak beğendiğiniz elbiseyi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir