Tesettür elbise altına ayakkabı nasıl seçilir?

 Tesettür elbisenin altına tercih edilecek olan ayakkabı, tesettür giyim açısında oldukça önemlidir. Kişinin hayat tarzı ve inanışı gereği tercih ettiği giyim olan tesettür giyimde tarzın tamamlayıcısı her zaman ayakkabı olmuştur. Ayakkabı her giyim tarzında olduğu gibi tesettür giyim tarzında da çok önemlidir. Peki tesettür giyim tarzında ayakkabı tercihinde dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?Ayakkabı tercihinde tesettür giyim tarzı herhangi bir kısıtlama getirmez. İstediğimiz ayakkabıyı giymek mümkündür. Spor tarzımız var spor ayakkabı, pop bir tarzımız varsa pop bir ayakkabı, klasik bir tarzımız var klasik bir ayakkabı giymemiz mümkündür. Tesettür elbise ile kombin edilmesi ve uyumlu olması esas alınması gereken en önemli faktördür.tesettür elbise altına ayakkabı seçme, tesettür kıyafet için ayakkabı tercihi, tesettürlü bayanların ayakkabı seçimi

Bayanlar ayakkabı konusunda her zaman hassas olmuşlardır. Tesettürlü elbise spor tarzı bir elbise ise bunun altına klasik tarz bir ayakkabı seçimi doğru olmaz. Doğru olan tercih spor ayakkabılardır. Önemli bir toplantıya bir davete katılıyorsak buna uygun tesettür elbise ile birlikte daha şık fakat abartıya kaçmayan bir ayakkabı tercihi yapılmalıdır. Örnek olarak hafif topuklu bir ayakkabı tercih edilebilir. Ayakkabı ve kıyafet her giyim tarzında tamamlayıcı unsurlardır. Tesettür giyim tarzında da bu geçerlidir. Şık durması dikkatli davranmak gerekir.

Elbise seçimi yapılırken de ayakkabılara göre elbise seçimi yapılmalıdır. Aynı şekilde ayakkabı seçimi yapılırken de elimizde bulunan mevcut elbiseleri düşünmeliyiz. Tesettürlü elbiseyi aldıktan sonra buna uygun bir ayakkabı aramak zorunda kalmamalıyız.  Öneri olarak ise uzun topluklu siyah ayakkabının üzerine belden kemerli gri renkte bir elbise ile beyaz etek hoş bir kombindir.  Özel davetler de aynı şekilde uzun topuklu ayakkabılar tercih edilebilir. Tesettür elbise kırmızı renkte ise ayakkabı olarak açık renkte bir ayakkabı tercih edilmelidir.

Günlük kullanımlarda ise rahatlık ilk olarak düşünülmesi gereken konu olmalıdır. Kişi ayakkabı tercihini yaparken ayağını sağlığını ve rahatlığını düşünmelidir.  Tesettürlü elbiseye uygun renklerde hafif dolgu topuk ya da spor ayakkabılar tercih edilebilir.  Ferace de sıcak günlerde giyilecek rahat bir modeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir