Tatil dönüşü diyet listesi 6 günde 3 kilo verebilirsiniz!

Tatil dönüşü diyet listesi ile 6 günde 3 kilo kolaylıkla verilebilir. Hafif öğünlerde gerek doyuran gerekse de hızlı zayıflamayı sağlayan yiyecekler ise; Süt, yumurta, karpuz, domates, mercimek çorbası, semizotu ile yoğurt temelde olmalı, bol taze sebzeler ve metabolizmayı hızlandıran çeşitli bitkisel çaylar içeren bir diyeti uygularsanız da bedeniniz yağ yakmaya başlamakta ve böyle olunca da tatilde alınan kilolarınızdan hızla kurtulabilirsiniz.

Dondurma: Kalsiyum içeriği yüksek olan besinler zayıflamayı kolaylaştırmaktadır. Vücutta yağ depolamayı engellemektir. Dondurma A, D ile E vitaminleri ve özellikle kalsiyum, fosfor, magnezyum, potasyum sayesinde zayıflamayı tatlı ihtiyacını keserek kolaylaştırmaktadır.kilo verme yöntemleri, kilo verdiren yöntemler, kilo verme yolları

Bal: Antioksidan genel olarak özelliğine sahip olduğu için bağışıklığı desteklemekte olan bal ile zayıflama diyetlerinde mide mukozasını zararlı olabilecek etkilerden koruyarak sağlıklı zayıflamaya yardımcıdır.

Karpuz: Su ve aynı zaman da lif içeriği yüksek kalorisi oldukça düşük meyvelerdendir. Karpuzun bu doyurucu mideyi doldurucu etkisi yanında antioksidan içeriği yağ yakmaya çok yardımcı olmaktadır.

Yumurta: 1 adet yumurta gerek çok düşük kalori gerekse de çok yüksek protein içermesinin yanı sıra çok fazla tok tutuyor. İçerdiği yüksek proteinin de tamamını vücutta kullanabildiğimiz ender yiyecekler arasında yer almaktadır.

Semizotu: Omega 3 içeren ender sebzelerdendir. Kalorisi çok düşük olan bu sebze su ve lif içeriği yüksek semizotu kolay kilo vermeyi sağlayan besinlerdendir. Semizotu ise bolca E vitamini, klorofil ve demir mineraline sahip olmasıyla metabolizmayı düzenleyen etkisi vardır.

Yoğurt: Hızlı doymaya etkisi olan yoğurt bağırsaklarda yaşayan yararlı bakterilerin çoğalmasını sağlamaktadır. Bağırsakların düzenli çalışması metabolizmanın da hızlı olmasını sağlamaktadır.

Yeşil çay: Kateşinler, karetenoid, gallik asit, tokoferol ile C vitamini içeriğiyle stres azaltıcı, enerji arttırıcı ve özellikle yağ yakıcı etkisi bulunmaktadır.

Rezene çayı: Baş ağrısı giderici özelliğinin yanı sıra stresi azaltıcı etkisi de bulunmaktadır. Solunum sisteminde rahatlatıcı etki sağlayarak enerji arttırıcı etkisi sağlar. Gaz ile mide spazmlarını gidermektedir.

Mate çayı: Uyarıcı etkisini göstererek zihinsel ve ya fiziksel yorgunluğun ortadan kalkmasını sağlar ve enerji verici olarak vücudu desteklemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir