Saçın yapısı ve özellikleri nelerdir?

saçın karakteristik özeliği

Çeşitli karakteristik özelikleri , her inasının dış yapısında mevcut olup ,bunların en önemlilerinden biri hiç kuşkusuz saçdır.Ve saç estetik olarak en fazla degişkenlik gösteren karakteristik özeliklerimizden biridir.saçın yapısı, saç yapısı nasıl, saçın özellikleri nasıl

Özelikle uzunluğu,rengi ve şekli ile kişiden kişiye bir çok farklılık gösterir.

Bunların dışında insanlar ,kendi zevklerine ve begenilerine göre saçlarına şekil vererek dış görünüşlerini tamamlarlar.

İnsanlar için saçın ve saç şeklinin ne kadar önemli oldugu sürekli degişen saç modelerindende anlaşılmaktadır.

Saç yapısı ,modeli ve şekli genelikle gençlikle bir arada düşünülen kavramladır.Ama genelikle erkeklerde saç dökülmesi olgunluk ve yaşlılık belirtisi olarak göze çarpmaktadır.

Saç ekimi bu noktada kişiye daha genç bir görünüm verdigi için estetik olarak son derece önem arz etmektedir.Türkiye saç ektirme merkezi bilgi platformu.

yaralanmalar ve saç dökülmesi

Kafa bölgemizdeki herhangi bir derili bölümün fiziksel veya kimyasal sonucu hasara ugraması ile saç köklerinin iltihaplanmasına baglı bir şekilde o bölgelerde saç kısmı veya tamamen saç dökülmesine sebep olur.Bunun haricinde saç köklerine çeşitli hasarlar veren hastalıklarda mevut olmaktadır

Bunları sıralamak gerekirse yıkıcı deri tümörleri,sistemik lupus eritematosus ,granülomlar gibi hastalıklardır. Saç ekimi ile saçsız alanlara saç ekilerek dogal görünümlü saçlara tekrar kavuşmanız mümkün olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir