Saç Özelliğine Göre Saç Ekimi Ve Süresi

Kişinin saçının telinin özellikleri ekimin süresini bir hayli etkiler. Bireyin saçının kıvırcık olması, saç telinin kalın olması, koyu renkte olması,  dalgalı bir yapıya sahip olması durumların da saç ekimi basitleşir ve kısa süre içerisinde biter. Saç olmayan bölgenin yapısı ve dokusu da saç ekimini kolaylaştırmaya ve kısa süre de bitirmeye yardımcı olur. Kişinin saçlarının ince düz ve açık telli olmasını durumun da uygulama uzun sürebilir,  hatta çoğu zaman fazla seanslara ayrıla da bilir. Uygulamanın süresi saç ekiminin başarılı ve ya başarısız yönde eleştirilecek bir durum değildir yani süresi çok önemli bir şey değildir.  Her kişinin farklı bir yapısı vardır.saç ekimi nedir, saç ekimi nasıl yapılır, saç ekimi kimlere yapılır

Yoğun Saç Özellikleri

Saç dökülme gibi bir problemi olmayan insanlar da normal saç yoğunluğu normal olarak cm2 100-70 gibi bir saç teli oranıdır. Bu kısımda olan saç teli yoğunluğunu yarısı ve daha fazlasının dökülmesi sebebiyle saçlı bölgede oluşan açılma uzaktan bakıldığında fark edilecek bir hal alır. Yani tamamen dökülmüş ve kellik durumuna gelmiş bölgeye 2cmye 55 tane saç ekimi yapılırsa bu bölge tamamen doğal saç görünümü elde etmiş olur. Bu sebepten dolayı saçsız olup da sonradan yapılan saç ekimlerinde cm2ye 40-30 arası greftin ekimi yapılır ise bu da yaklaşık 88-65 tel demek, yani yoğun bir saç ekimi yapılmıştır.

Saç Ekimi Neden Tercih Edilir?

Genel olarak insanların özgüvenlerinin besin kaynağı, görünüşleri ve yapabildiği yeteneklerinden dolayıdır. Her ne kadar siz görüşüne önem vermiyor olsanız bile, bir ortam içerisinde, kendinizi ilk gösteren duruşunuz, davranışınız ve konuşmanızdır. Bunu baştan kazanmak için yüz hatlarınız ve saçlarınız önemlidir. Saç ekimi neden tercih edilir arasında ilk olarak bunu gösterebiliriz. Kendinizi rahat hissedebilir ve bu sayede davranışlarınızda ki farklılıkları bile görebilirsiniz. Saç ekiminde dışardan her hangi bir madde olmamasından dolayı, tamamen kendi kökleriniz kullanıldığı için ilk saç görünümünüz kadar olmasa da, saçlarınıza belli bir zaman sonra (3 – 5 ay) görünümü daha şık bir hale gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir