Saç ekiminin etkileri nelerdir?

Saç ekimi, son yıllarda genel olarak erkeklerin tercihleri arasında yer alırken, kellik problemlerine son vermenin bir uygulaması olarak tanımlanabilir. Elbette ki saç ekiminin yanı sıra bazı saç, sakal çıkartan losyonlarda bulunsa, kesin çözüm olarak saç ekimi tercih edilmektedir. Lokal anestezi ile sizler saç ekimine hazır hale getirildikten sonra steril ortamlarda ameliyat işlemleri gerçekleştirilmektedir. Genel olarak saç ekim merkezlerinde 6 aşamada bu işlemlerin tamamlanması ve yeni saçlarınıza kavuşmanız mümkün olmaktadır.saç ekimi etkileri, saç ekimi yapımı, saç ekimi yaptırma

Daha önce saç ekimi işlemlerine tabi olmayan kişiler, saç ekiminin etkileri hakkında bazı bilgilere sahip olmak isterken, bu bilgiler ise kullanıcılarına şu şekilde sunulabilir.

Komplikasyonlar nelerdir?

Elbette ki saç ekim işlemleri, cilt analizleri ve gerekli planlamalar yapıldıktan sonra gerçekleştirilmesinden dolayı, steril ortamlarda uygulanan bu uygulama sonrasında çoğu kez komplikasyonlar yaşanmayabiliyor. Fakat işinde uzman olmayan ya da cilt analizleri yapılmayan saç derisine uygulanan işlemlerde bazı etkilerin ortaya çıkması mümkündür.

  • Hafif yorgunluk ve halsizlik
  • Hafif şişlikler ve ağrı
  • Kanama oranı az da olsa bulunmaktadır

Bahsettiğimiz saç ekiminin etkileri her kişi için geçerli olmamaktadır. Elbette ki cilt özelliklerine göre doğru analiz yapılarak, bu komplikasyonlar ortadan kolaylıkla kaldırılmaktadır. Son günlerde geliştirilen teknolojiler ile birlikte kanama da en aza indirilmiş hatta bazı kişilerde tamamen ortadan kaldırılabilmiştir. Hafif şişlikler ise sorun edilmeyecek yan etkileri arasında yer alırken, lokal anesteziye alerjisi olmayanlar için de hafif yorgunluk hissi normal olarak karşılanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir