Promosyon Kalem Baskısı

Promosyon kalemler promosyon çalışmalarında oldukça fazla kullanılan ürünler arasındadır. Bunun sebebi neredeyse her an kullanılabilen ürünler olmaları ve promosyon çalışması maliyeti bakımından daha uygun seviyede olmasıdır. Bu iki özellik promosyon kalemlerin değerini yükseltmektedir. Bir markanın, firmanın, hizmetin ya da ürünün tanıtılmasında promosyon kalemler kullanılarak promosyon çalışması yapılması gayet etkili bir reklam yöntemidir. Promosyon kalem baskısı birçok farklı şekilde yapılabilmektedir. Her bir baskı türü amaca yönelik olarak seçilmeli ve en uygunu ile baskı yapılması gerekmektedir.promosyon kalem baskısı nasıl yapılır, promosyon kalem baskısı yaptırma, kalem üzerine promosyon basımı

Promosyon kalem baskısı olarak iki farklı biçimden bahsetmek mümkündür. Birincisi logo ve firma adı baskısı; ikincisi ise logo, firma adı baskısı ve ek bilgi yazılarının baskısıdır. Genellikle plastik promosyon kalemlerin üzerine logo ve firma adı baskısı yapılmaktadır. Bu şekilde baskı yapıldığında hem görsel açıdan hoş bir görüntü elde edilmekte hem de kullanışlı ürünler olan kalemlerin üzerine baskı yapıldığından etkili promosyon çalışması yapılmış olur. Yeterli yüzey genişliği olan promosyon kalemlerin üzerine yapılan baskılar logo, firma adı ve diğer ek bilgiler ile tanıtımı yapılacak olan ürün, marka, firma, hizmet daha iyi tanıtılmaktadır.

Plastik kalemlerin dışında ahşap ve metal kalemlere de baskı yapılması mümkündür. Ancak ahşap ve metal kalemlerin üzerine yapılan baskılar baskıdan daha çok işlemedir. Örneğin; ahşap kalemlere normal baskı yapılabileceği gibi oyma ya da yakma tekniği ile de istenen baskı yapılabilmektedir. Bu tür oyma ve yakma tekniği ile hazırlanan ahşap promosyon kalemler maliyet açısından diğer baskılara göre daha maliyetlidir. Aynı şekilde metal kalemlere de doğrudan baskı yapılabileceği gibi metal oyma tekniği ile de istenen tanıtım resmi, isim vb. aktarılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir