Ortodonti Tedavisi Yapımı

Ortodonti çene ve diş bozukluğunu teşhis ve tedavi eden bilim dalıdır. Eğer erken dönemde teşhis edilirse kolaylıkla düzeltilebilen bu bozukluk eğer ilerlerse düzelmesi de biraz daha fazla zaman almaktadır. Ortodonti Tedavisi ülkemizde uzun yıllardır yapılmaktadır. Bir diğer adı ise diş tedavisidir. Erken yaşlarda başlatılan ortodonti tedavisi çene gelişimine de yardımcı olarak ilerde düz ve güzel bir görünüm de sağlamaktadır. Eğer dişlerinizde çarpıklık ya da yamukluk gibi sorunlar varsa hemen ortodonti uzmanına başvurmanız gerekmektedir.ortodonti tedavisi nasıl yapılır, ortodonti nedir, ortodontinin ilgi alanı

Ortodonti bozukluklarının nedenlerinde ilk olarak diş sıkma, tırnak yeme, ağızdan nefes alma, yalancı emzik kullanımı, parmak emme gibi nedenler başlıca gelmektedir. Ortodonti Tedavisi Nasıl Olur sorusuna gelecek olursak ilk önce ağız röntgeni çekilirsiniz daha sonra ağız fotoğrafları da çekilirsiniz. Çünkü tedavi sonrasında nasıl bir değişim olduğunu kendi gözleriniz ile görme açısından da bu önem arz etmektedir. Çeşitli ağız temizleme ve ilaçlama gibi aşamaları da yaptıktan sonra sizin için seçilen ve ayarlanan braketleri dişlerinize takılır.

Bu süre zarfında sizin en az acı duymanız için son teknoloji ürünlerinin kullanıldığını bilmenizde fayda var. Diş telini ağızınıza yerleştirdikten sonra zamanla sıkma işlemleri yapılır. Bu işlemlerin her bir kırk kırk beş dakika gibi zaman dilimlerinde gerçekleşmektedir. Yanağınıza veya ağızınıza batan bir şey var ise hemen doktorunuza söylemenizde fayda var. Çünkü iler ki zamanda düzeltilmesi daha çok vakit alabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir