Muhafazakar Şıklık Arayanların Tercihi Abiyeler

Moda ve abiye denilince aklımıza parıltılı elbiseler, özel davetlerde parlayan kadınlar gelir. Bu özel zamanlarda tüm kadınlar ortamı en şık kadını olmak ister. Muhafazakar giyimde de davetin en şık kadını olmak elbette ki mümkündür. Abiye elbiseler tesettür modası içerisinde de oldukça sık yer almaktadır. Tesettür tasarımlarda da birbirinden farklı renk, şekil ve dizaynlarda elbiseler bulmak oldukça kolay bir hal aldı. Farklı kumaşlar, takılar, ayakkabılar ve makyajlarla şık ve ışıltı bir tesettür abiye kombini yaratabilirsiniz.tesettürlü bayanlar için abiyeler, tesettür abiye modası, tesettürlü abiye modelleri

Abiyenin fıtratında saten kumaşlar, danteller, işlemeler, parıltılar, şifonlar her zaman vardır. Bu durumun tesettür abiye kombini içinde daha avantajlı olduğu taraflar vardır. Kolların uzun olması üzerinde renklerler, şekillerle, boncuklarla, incilerle ve değişik birçok tasarım şekliyle şekillendirilebilir. Buna bir de eşarp eklendiğinde istediğimiz ışıltıyı yakalamak için hiçbir engel kalmaz. Tesettür abiye modelleri daha fazla aksesuarla süslenebilmesi açısından daha avantajlı sayılabilir. Kapalı tutmak istediğimiz bölgeleri kapalı tutarken aynı zamanda istediğimiz doz ve düzende ışıltıyı yakalayabilir, şık bir görüntü elde edebiliriz. Tesettür abiyeleri farklı takılarla da süsleyebiliriz. Ancak kumaş seçimi bu konuda iyi bir yönlendirici olacaktır. Kumaşı payetli, boncuklu veya taşlı kullanıyorsak zaten kumaş kendiliğinden takı ihtiyacını da giderecektir. Kolları kapalı ve bilekleri dar olan kıyafetlerin üzerine zevkimize göre taşlı bilezikler kullanabiliriz. Elbisenin boyun kısmında kumaş müsaitse göğüs kısmına doğru uzanan uzun kolyeler kullanılabilir. Eşarbın üzerinde de ışıltılar veya kenar rozetleri kullanmak son derece şık gösterecektir. Ayakkabı ve çanta ise, tercik ettiğimiz kıyafet son derece sade olsa dahi tek başına elbiseyi şıklaştırabilecek aksesuarlardır. Bütün havayı istediğiniz yöne çekebilen çanta ve ayakkabı ikilisini de abiyenin önemli bir parçası yapabiliriniz. Parlak renklerde kullanılırsa şıklığınıza şıklık katacaklardır.

Son olarak tüm tamamlayıcı olarak sıradaki aktör elbette ki makyaj olacaktır. Elbisenize uygun renklerde koyu bir göz makyajıyla gözlerinizi ön plana çıkartırken dudaklarınızı sade bırakmak için ten renginizle benzer rujlar kullanabilirsiniz. Ya da tam tersi bir stratejiyle dudak renginizi koyulturken gözlerinizi doğal bir makyajla bırakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir