Mezoterapi İle Çatlak Tedavisi

Mezoterapi İle Çatlak Tedavisi
Mezoterapi alanındaki diğer tedavi yöntemleri arasında en iyi sonuç verenlerden biridir. Uzman doktorlar tarafından uygulanması şarttır. Mezoterapi ile çatlak tedavisine başlanmadan önce hastaya kan testi yapılır. Kan testinin ve hastaya ait metabolik özelliklerin durumuna göre enjekte edilecek olan ilaç hazırlanır. Bu ilaçtaki karışım oranları kişiye özel olacağından aynı ilaç her birey için uygun olmaz.
Mezoterapi ile çatlak tedavisinde asıl görevi kişiye göre özel olarak hazırlanmış olan ilacı hastanın problemli bölgesine enjekte edecek olan minik iğneler görür. Bu minik iğneler inceliklerinden dolayı hastanın acı hissini yok denecek düzeye indirir. Bu yüzden mezoterapi tedavisi genel olarak acısız bir tedavi olarak bilinir.
Mezoterapi seansları çok kısa seanslardır. Uzun sürmediği ve yan etki gözlenmediği için çok fazla tercih edilmektedir. Gün içinde işine kısa bir ara vererek dahi yaptırılabileceğinden mezoterapi ile çatlak tedavisi çatlak sorunu yaşayan bireylerin en çok tercih ettiği yöntemdir. Çatlakların durumuna göre 10 ile 15 seans arasında sonuca ulaşılmaktadır.
Mezoterapi ile çatlak tedavisi sonucunda uygulamanın yapıldığı bölge sorunsuz ve canlı bir görünüme kavuşur. Ancak çatlağa sebep olan benzeri faktörler tekrarlandığında çatlakların da tekrarlama riski söz konusu olabilmektedir. Bu yüzden diyetler ile hızlı kilo alımlarından uzak durulmalıdır. Vücut ve sorunlu bölge kontrol altında tutulmalı, esneklik verecek sporlar ile çatlaklara karşı önlem alınmalıdır.

Çatlak Tedavisi Fiyatları

Çatlak tedavisi fiyatları diğer estetik operasyonlar gibi ciddi bir maddi varlık gerektiriyor. Çatlak tedavisi ilaç ya da benzeri yollar ile yapılamadığı için çatlak problemi yaşayan bayanlar ücret konusunu fazla sorgulamadan bu tedavi yöntemlerini kullanıyorlar. Ücretlerin fazla olmasında bu uygulamaların hem dünya hem de ülkemiz için çok yeni olmasının da etkisi büyük.
İğne ile yapılan çatlak tedavisi fiyatları ortalama 1000 TL ile 3000 TL arasında bir maliyete sonlandırılabiliyor. Bu fiyata etki eden birçok faktör var. Seans sayısı, klinik ve doktorun niteliği ya da konumu bu fiyatta değişkenliğe sebep olabiliyor ancak mezoterapi ve karboksiterapi yöntemlerinin fiyatları genelde bu aralıkta oluyor.
Çok daha yeni bir tedavi yöntemi olan prp tedavisi ile çatlak tedavisi fiyatlarında çıtayı daha yükseklere çıkarıyor. Ülkemizde uygulanmaya başlamasının üzerinden henüz birkaç yıl geçmiş olması ve kök hücre tedavisi olması gibi yönleri ile fiyatı seans başına 1500 TL kadar oluyor. Toplamda uygulamanın ücreti 5000 TL ile 10000 TL arasında değişiyor.
Çatlak tedavisi fiyatları şehirlere göre de değişkenlik gösteriyor. Bazı şehirlerde uygulamanın yapıldığı başka bir klinik ya da merkezin olmaması fiyatların normalde çok daha fazla olmasına sebep olabiliyor. Bu yüzden çatlak tedavisi yaptırmayı düşünenlerin öncelikle bu uygulamayı yapan yerler arasında kıyaslama yapmaları gerekiyor. Fiyatların ve yöntemlerin arasında en ideal seçim yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir