Lamina Diş Fiyatları Ne Kadardır?

Lamina diş kaplaması çok dikkatli yapılması gereken ve uzmanlık gerektiren bir uygulamadır. Ön dişlerinizde ayrıklık bulunuyorsa ya da ön dişlerinizde çarpıklık ya da kırık bulunuyorsa lamina ya da yaprak porselen kullanarak dişlerinizin görüntüsünü düzeltebilirsiniz. Bu uygulama sadece ön dişlerin için yapılabilen bir uygulamadır. Genellikle pek çok insan ön dişlerinin kötü görünmesi nedeni ile insanlarla konuşurken dişlerinin kötü görünmesi nedeni ile çekingen davranabilmektedir.lamine diş fiyatları, lamine diş operasyonu, lamine diş uygulamaları

Lamina Diş Tedavisinden Sonra Mutlu Gülümsemenizi Kazanın

lamina-dis-lamina-dis-fiyatlari-lamina-dis-kaplamasiBunu yanı sıra gülümserken ya da karşılıklı konuşurken sorun oluşturması insanların da güvensizlik duymasına neden olur. Estetik olarak yapılan bu uygulama hastaların sosyal bir ortamda daha rahat olmasını ve dişlerinden sıkıntı yaşamamasını sağlar. Ancak lamina diş fiyatları için belli bir aralık yoktur. Lamina diş fiyatları daha çok uzman hekimin belirleyeceği fiyatlar içermektedir. Bu konuda Türk Diş Hekimliği Birliği’ nin belirlediği asgari fiyatlara ek olarak seçtiğiniz uzman diş hekimin emek ve çabası, teknisyenin size özel hazırlayacağı yaprak porselen gibi etkenler de dahil edilecektir. Bu nedenle de yüksek maliyetleri olabilmektedir. Ancak görüntü itibari size sorun yaşatan ön dişlerde lamina diş kaplaması kullanmanız hem kısa sürede dişlerinizin görüntüsünün değişmesinde hem de daha rahat gülmenizde etkili olacaktır. Lamina diş kaplaması kullanmanın da elbette avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır.

Uygulamanın kısa sürede bitirilmesi dişlerinizde yeni bir görüntünün de kısa sürede oluşmasını sağlar. Diğer diş tedavilerine göre daha kısa sürede biteceği için zaman kaybetmenize gerek kalmaz. Dişlerinizin rengi ile uyumlu olacağı için görüntü bozukluğuna yol açmaz. Eğer diş teknisyeni uygun şekilde yaprak porselen hazırlamışsa dişinizle tam uyumlu şekilde kullanabilirsiniz. Bu diş kaplamasında dikkatli kullanım son derece önemlidir. Dikkat etmediğiniz zaman hasar görmesi muhtemeldir. Uzun ömürlü ve dayanıklı bir yapıda hazırlanmasına rağmen diş bakımın yapılması, diş temizliğinin ihmal edilmesi ve çok sert bir yiyeceğin yenmesi kaplamanın zarar görmesine neden olabilir. Bu nedenle lamina diş araştırması yaparken nasıl kullanabileceğinizi ve size uygun olup olmadığını da düşünerek seçim yapmanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir