Kakalak İlaçlaması Nasıl Yapılıyor?

Kakalak; dünyanın her yerinde rastlanabilecek bir böcektir. Yeryüzünde 3.500 türü vardır. Yaşamak için en çok sıcak ve nemli alanları tercih eder. Bu nedenle evlerimizde de rastlayabileceğimiz kakalak haşeresinden kurtulmak önemli bir davranıştır. Kakalak ile mücadele edecek kişiler kakalak ilaçlama firmaları tarafından yardım alabilirler. Uygulanacak kakalak ilaçlama ile kolayca sorununuz çözülecektir. Geceleri aktif gündüz pasif yaşar ve insanın yediği ve yemediği her türlü gıdayı yiyebilir. Nişastalı ve şekerli gıdalardan çok hoşlanır.kakalak ilaçlaması, kakalak nasıl ilaçlanır

Yapı bakımından incelendiğinde vücut tipi yassı ve ovaldir. Boyu yaşadığı alana ve beslenmesine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Yaklaşık olarak boyutları 1,5-2cmdir. Dişi kakalak sırtında gezdirdiği yumurta paketlerini değişik yerlere bırakır. Yumurtalarından 28 gün sonra yavrular çıkmaya başlar. Bir ay sonra yavru ergin hale gelir. Çoğalmaları sebebiyle zararları daha da artacak olan kakalak haşeresi insanlara da birçok sorun oluşturur. Bu nedenle bir an önce kakalaktan kurtulmak gerekir. Kakalak ilaçlama yöntemleri bu konuda kesin çözümdür.

Bu zararlı haşere pek çok kez gömlek değiştirir ve erginleşir. Kakalak böceği iskelet yapısı vücudunun dışında yer alır. Derisi çok sert bir kabukla kaplıdır. Bulunan fosillerine bakılınca 295 yıl önce dünyada var olan bir böcek türü olduğu görülmüştür. Kakalak böceği var oluşundan bu yana değişikliğe uğramadan günümüze kadar gelmiştir.

Kakalak böceğinin kan rengi beyazdır, ısırmaz ve sokmaz bu sebeple laboratuvarda kolay incelenen bir böcektir. Kobay olarak kullanılır. Ayaklarından 1 tanesi kopsa kakalak hızlı yürüme yeteneğini kaybeder ancak kafası koparsa 1 hafta daha yaşayabilir, bu sürede haşere açlıktan değil susuzluktan ölür. Yok edilmesi de bu durumda zor olan kakalak için kesinlikle kakalak ilaçlama yaptırılmalıdır. Kalorifer böceği, karafatma, hamam böceği, alman hamam böceği, oryantal hamam böceği, Amerikan hamam böceği, kakalak böceğinin diğer isimleridir.

Bünyelerinde çok sayıda bakteri bulunmaktadır. Bu bakterilerde insanlara zarar vermektedir. Salgın çok sayıda hastalığın nedeni olan kakalaktan kurtulmak için yardım alınması gerekmektedir. Bireysel olarak yapılan ilaçlama işlemi kesin sonuç değil sadece geçici süre haşerelerden kurtulmanızı sağlar. Ancak yumurtadan çıkan haşereler ile tekrar bu sorun ortaya çıkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir