Göğüs Büyütme Hakkında Doğru Olduğu Sanılan Yanlışlar

1)Göğüslerimi istediğim oranda büyütebilirim:

Hayır büyütemezsiniz çünkü protezin hacmi, vücut yapınız, boyunuz ve kilonuz buna izin vermez. Doku bakımından zengin olmayan birinin büyük çaplı bir protez taktırması, dışarıdan fark edilen, konforsuz absürt ve estetik olmayan bir görünümün ortaya çıkmasına neden olacaktır. Seçim yapılırken oldukça doğal bir görünüm üzerinde ısrar edilmelidir ve ayrıyeten bakan ve dokunan kişilerin protez olmadığına kani olması gerekmektedir. Uygun ölçüte sahip bir protez seçimi yapmanız gerekir ve zaten doktorunuz da ölçülerinizi baz alarak size bir seçim aralığı takdim edecektir.göğüs büyütme, göğüs büyütme zararları, göğüs büyütme operasyonu

2)En küçük çaplı silikon protezlerden taktırırsam maksimum doğal görünüme kavuşurum:

Hayır kavuşamazsınız çünkü ölçümler neticesinde hedeflenen aralığın altında kalan protezler ile istenilen sonucun alınması mümkün değildir. Dokuları yeterince takviye etmeyen bir protez seçimi saçmadır ve doktorun tasvip ettiği alt ve üst sınırı aşmayacak bir tercih yapmak en akıllıca iş olacaktır.

3)Silikon protezler meme kanserini tetiklemektedir:

Hayır tetiklememektedir çünkü gezegen çapında yapılan tartışmalar ve klinik argümanlar göstermiştir ki silikon protez taktıran kadınlar meme kanserine diğer kadınlara göre daha çok yakalanmazlar.

4)Silikon protezlerdengebe kaldığımda kurtulmam lazımdır:

Hayır lazım değildir çünkü anne sütünün transfer edilmesini engelleyici bir durum oluşturmaz ve hamileler normal bir süreçten geçebilirler. Hamilelik ya da emzirme sürecinde silikon protezlerden kurtulmaya gerek yoktur çünkü sizi engelleyecek ya da süreci sekteye uğratacak bir etkisi yoktur. Protez taktırmanın evvelinde ve akabinde bebeğine süt veren anneler diledikleri gibi emzirmeye devam edebilirler çünkü silikon protezli pek çok kadın çocuğunu emzirmektedir.

5)Silikon protezim uçağa bindiğim zaman patlayabilir:

Hayır patlamaz çünkü jöle içerikli protezlerde böyle bir olasılık neredeyse ortadan kalkmıştır. Hatta yapışkan moleküle sahip olanlar delici bir alet ile parçalansalar da sızdırma yapmazlar ama kaliteli protez seçmek de gerekliliktir.

6)Silikon protezli olan kadınlar “mamografi çektiremezler:

Hayır çektirebilirler çünkü ameliyat geçirmiş olsun olmasın, silikon protezli kadınlarda rutinleşmiş meme muayenesi ve radyoloji yaptırabilir. Şüpheli lezyon riski durumunda MR çektirilebilir ve gerektiği zaman mamografiye ilaveten “ultrasonografi” de yaptırılabilir.

7)Silikon protezlerinin her on yılda bir değiştirilmesi gerekmektedir:

Hayır gerekmez çünkü Günümüzde üretilen protezler ciddi bir deformasyona tabi kalmadıkları sürece yıllar boyunca hatta ömür boyunca kullanılabilirler. Zaman kaybetmeden belirtelim, protezlerin şu ya da bu gerekçeden ötürü deforme olması çok ender rastlanan bir biçimde ortaya çıkan bir durumdur ve bu yüzden değişim ihtiyacı ortaya çıkmaz.

8)Birisi dokunduğu zaman göğüslerimin silikon protezli olduğunu kolayca anlar:

Hayır anlayamaz çünkü size özel olarak tasarlanmış ve tatbik edilmiş bir operasyondan sonra göğsünüze dokunulduğunda herhangi bir silikon belirtisi hissedilmez.

9)Silikon protez taktırdığım için göğüslerim bir daha hiçbir suretle sarkmayacak:

Hayır sarkabilir çünkü yıllar geçtikçe meydana gelen biçimsizleşme göğüsler bağlamında da kendisini gösterecektir. Biçimsizleşme iyiden iyiye kendisini hissettirdiği zaman, “mastopeski” adı verilen bir meme dikleştirme müdahalesi zaruri hale gelebilir ama silikon protezli göğüslerde bu ihtiyaç kıt bir biçimde ortaya çıkar.

10)Silikon protezim kas altına yerleştirilirse çok daha doğal bir görünüm arz eder:

Hayır etmez çünkü değişik düzlemlere yerleştirildiği zaman da estetik bir görünüşün meydana gelmesi olasıdır. Meme altları, kas zarının altları ve ikili plan gibi düzlemler böyle yerlerdir ve implantasyon işlemi dokularınızın miktarına bağlı şekilde uzman tarafından alınacak bir karardır.

11)Damla silikon daha kalitelidir ve daha doğal bir suretin oluşmasına yol açar:

Hayır açmaz çünkü yuvarlak protezler de damla protezler kadar kalitelidir ve estetik suret kazandırma yeteneğine sahiptir. Büyütme için uygun durumda olan kadınlar için yuvarlak ve damla protezlerin her ikisinin de doğal neticeler sunabileceğini söylemek daha akla yatkındır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir